Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti lugas tetejének vízszint...

Kerti lugas tetejének vízszintes akác gerendáját hogyan rögzítsem elő fa oszlophoz?

Figyelt kérdés
A keret 2 éve kész van, 3 oszlop, plusz egy élő szilfa. A tető elemei eddig kerítésdróttal voltak felrögzítve, de belenőtt a fába, és el is tépte. Van vlm "állítható", mozgo, de mégis ugye tetőt tartó megoldás ötlet?
2022. ápr. 24. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha itt nem találsz ötleteket, akkor sehol:

[link]

2022. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

:( hát. nyilván én vagyok a béna... :(

itt darabáruk egymáshoz,földbe,betonba rögzítéséhez vannak segédeszközök. nem egy növekvő fához....

van egy láncfűrész "hegyével" való bevágás,és akkor van otgása a csavarnak, de gondoltam hátha vk ad jobb ötletet, illetve a rögzítendő fa elég vékonyka....

2022. ápr. 24. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Eleve nem egy növekvő - terebélyesedő és magasodó - fához kellene tervezned a tető rögzítését! Azt kerüld ki, mivel még a fának sem tesz jót, ha a kérgét megsérted, vagy belefúrsz, a tetőd meg állandó mozgásban lesz.

A további tervezésnél meg kalkuláld bele, hogy a fa mérete változni fog!

Persze az ötleteléshez nem ártott volna egy fotó, de legalább egy rajz, hogy hogyan is kell/ene ezt elképzelni.

A linken meg vannak mindenféle rögzítő idomok, amiket fel lehetne használni, de tudni kellene, hogy néz ki a figura.

A tetőt egyébként bele is lehet ácsolni (kivágással) a tartóoszlopokba, de nyilván a szilfába nem.

2022. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Élő fához rögzíteni a tetőt??


A mai nap leghülyébb kérdése.

Gratulálok.

2022. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen! Tudod, frissen vágott rönkökből is építünk komplett rönkházat, és a belső gerendákat az előreszámolt zsugorodáshoz igazitva mozgó rögzítéssel tesszük fel.... De van, akinek mminden hülyeség, én is csak gratulálni tudok. :)
2022. ápr. 24. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
...magyarázod a hülyeségedet.
2022. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

"Tudod, frissen vágott rönkökből is építünk komplett rönkházat"

"akác gerendáját hogyan rögzítsem elő fa oszlophoz?"


Te építesz rönkházat, amikor még egy fadarabot sem tudsz rögzíteni egy másikhoz??!

A hét vicce.

2022. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy elszórakoztattalak. kíváncsi voltam ötletekre, hátha van jobb az enyémnél. 10 cm mozgástérrel megoldva. Lehet röhögcsélni. Nincs lehetetlen, csak teheteten. Meg másokat fikázó majmok. Kár,hogy ötlet helyett véleményt írtál. Bölcsebb maradhattál volna. :D
2022. máj. 6. 08:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!