Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A térkövek bírják pl. egy...

A térkövek bírják pl. egy teherautó súlyát?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 21:30
 1/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

A térkövek igen, az alapozás nem biztos. Nagyon sokszor hallottam már hogy xy ismerős megvette a terepjárót, a térkő pedig nem bírta, mert kb csak rá volt téve egy kis homokra. Pár millió újracsinálni.

A térkővel magával senkinek nem volt gondja

2023. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az alapozás a titok. Vastagság, rétegrend. Meg hát az sem mindegy, hogy a térkő milyen vastag, milyen anyagú.
2023. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:
48%

Illetve ezeket célszerű utoljára megcsinálni.


Ha megnézel egy frissel felhúzott utcát tele újépítésű házakkal, évekig nincs csak földút előtte (jobb esetben kavicsút).

Mert gyakran mennek arra nagy teherautók, munkagépek stb, felesleges lenne leaszfaltozni, félévente lehetne javítani. Meg kell várni amíg zsákutca végéig el nem ér, vagy bele nem megy két aszfaltútba a befejezett építkezés, utána lehet az úttal foglalkozni.


Előtte is meg lehetne persze csinálni jóra, de a ténylegesen szükséges ár többszöröse lenne.


Neked is azt kell fontolóra venni, hogy mennyire fognak arra menni teherautók. Évi 1-2 darab 10-20 percig nem igényel komoly alapozást azért

2023. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a térkő a tankot is elbírja, ha megfelelően van alá alapozva
2023. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam a konténeres autót is elbírta üresen és 3 tonnával megpakolva.

Ami nagy szó, mert marha sok gányolást látott már ez a ház. Amúgy szerintem csak homok van a térkő alatt nálunk (van ahol felszedtem mert felnyomta egy gyökér), de a 30 év alatt vélhetően jól letömörödött, bár nincs megsüllyedve, valszeg jól letömörítették.

2023. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Dolgoztam egy épületnél ahol régi öntött vas radiátorokat szereltünk le. A konténert csak az épület előtti térkövön tudtuk lerakni úgy, hogy ne zavarja a forgalmat. Mikor jött az első konténerért a teherautó és megemelete (6,5 tonna + a konténer), a két hátsó kerék és támasztó alatt 3-4 centit megsüllyedt a térkő, de nem tört össze. Azóta is úgy van, nem javították ki.

Csak az alapozáson múlik.

2023. jan. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!