Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázbojlerből lehet fatüzelésűt...

Gázbojlerből lehet fatüzelésűt csinálni?

Figyelt kérdés
Lényegében a tartályt raknám a tűztér mellé, és egy automatika szabályozná egy pillangószeleppel a füstöt, hogy a gázbojletren keresztül menjen, vagy ne. Lesz baja a tartálynak? (Elektronika miatt felforrni nem tud, illetve ugye a szelep is ott van, túlnyomás esetére.) Ha beválna, az egész fűtést rákötném akár.
2022. dec. 23. 14:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Sok népművészeti cserépedény. Oké, hogy valaki magából indul ki, de az ne ossza már az észt.

Miért lenne veszélyesebb egy zárt, nyomáspróbált tartály, mint egy ócska 50 éves kisipari kazán, amit a szomszédok Jani bácsi kókányolt össze két kocsma közt a TSZ-ből hazakéredzkedő vasakból? Pusztán annyi érdekel, hogy milyen anyagból van a tárolós gázbojler tartálya, hogy bírná-e a fafüstöt. De látható, hogy az emberek jelentős része olyan szinten sötét, hogy ne tovább. Egy elektronikát 20 perc alatt összedobok, biztonsági funkciókkal együtt. És nem fog felrobbanni. (A fűtésrendszer amúgy is nyílt, alig találtam valakit, aki megcsinálta gravitációsra...) Elsősorban azt szeretném elérni, hogy a zárt filagóriában lévő "kályhából" (egy épített sparhelt, ahol buli alkalmával főzni szoktunk) a füstöt átvezetve egy "hőcserélőn" legyen melegvizem, mert ilyenkor a napkollektor nem termel melegvizet. Ha az ötlet beválna, akkor az ott lévő 3 radiátort leválasztva a házról (jelenleg két csappal megoldható, mivel nincs állandóan fűtve, csak ha használva van) és rákötném a kiszuperált gázbojler tartályból készített "hőcserélőre" amihez kéne egy keringtetőszivattyú, illetve plusz egy kiegyenlítötartály. A vezérlés pedig 70-80 foknál átfordítana egy pillangószelepet, (mint a sparheltekben nagyvonalakban) és a füst nem melegítené tovább a vizet, hanem menne a kéménybe. Valószínű, hogy ez fűtés esetén nem is történne meg, csak akkor, ha csak és kizárólag használati melegvizet állítok elő vele. Nyáron abszolút nem lenne használva, mert akkor ez a rész el van látva a napkollektor által termelt melegvízzel, de a bojlerből ide nem lett kivezetve melegvíz. Ettől részletesebben már nem tudom leírni. Ha érdekel, gyere nézd meg. Nem akarok visszamenni, csak épp van itthon egy leszerelt gázbojler, és ha megoldható lenne, akkor felhasználnám. Nincs éjszakai áram, nem férünk bele a rezsicsökkentettbe sem, így egy elektromos bojler túl sokat fogyasztana, annyit nem ér meg. Gázt meg nem vihetem oda, de adott a kályhából kijövő meleg füst. Viszont nem szedném szét addig, míg nem tudom, hogy felhasználható-e, mert ha nem, akkor lenne aki megveszi.

2022. dec. 23. 18:48
 12/15 A kérdező kommentje:
10-es, képzeld, még használtam is. Sőt, még meg is van a nagypapámé, csak lyukas. Az olyan elven működik, mint a hajdú 5-10 literes nyílt rendszerű vízmelegítő, tehát csak a saját csapjával lehet használni, mert nem lehet nyomás alatt. De a tartályos gázbojler pont nem ilyen.
2022. dec. 23. 18:52
 13/15 anonim ***** válasza:
Teljes katyvasz az egész írásod, de ha be akarsz kerülni az esti híradóba, akkor nagyon jó úton jársz!
2022. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Akkor majd kipróbálom. 😁
2022. dec. 23. 21:48
 15/15 anonim ***** válasza:

"10-es, képzeld, még használtam is."


Akkor tudod, hogy mit kell csinálnod. Kivágod a tartály tetejét, alját, átvezetsz rajta egy füstcsövet, belehegeszted és már kész is.

2022. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!