Hogyan lehet megelőzni a zárlat okozta tüzet?
Normális szereléssel, amibe minden beletartozik.
Valamint van egy ívvédő (AFDD) eszköz is.
Megdelelo vezetek keresztmetszet
Megfelelo kismegszakito az adott korhoz
Megfeleli vedocsovezes es doboz ami 500-800 fokot is kibir.
Megfelelo burkolas, pl nem tapetazzuk le a dobozt.
"Megfelelo kismegszakito az adott korhoz" -inkább vezetékhez
"Megfeleli vedocsovezes es doboz ami 500-800 fokot is kibir."
Ehez vas cső kellene.
Inkább ne írj semmit.
Hát ez attól függ kérdező mikre gondolsz mi pl most vettünk nemrég házat na ami itt volt a vezetékekkel … hosszabbító szétvágva/befalazva volt a legkisebb gond…
Szóval szerintem első megelőzés egy korszerű vezetékcsere, ha esetleg régi a ház vagy nem tudod milyen a vezetékrendszer, biztosítéktábla.
"Ehez vas cső kellene"
Ha epp addig birja a cso mig eleg a vezetek es szakadas lesz a korben akkor mar eppen jo.
Vagy szerinted poenbol gyartanak ilyen csoveket?
Nálam nemrégiben erős égett műanyagszag áramlott ki a villanyóraszekrényből, és ezért kihívtam az ELMŰ vagy MVM szakembereit.
Lebontották mindkét villanyórát és egyfolytában anyáztak, hogy ki volt az a hülye villanyszerelő, aki így kötötte be a madzagokat, mert -szerintük- teljesen szabálytalan volt.
Mondtam, hogy nyilván a saját munkatársaik valamelyike, hiszen orrba-szájba vannak ezek plombázva. Talán keressék vissza a plombák számozása alapján.
A lényeg, hogy egyik villanyszerelőben se bízzál meg!!
Milyen jellegű zárlat? Áramnem? Milyen a közvetlen elektromos környezet? Milyen a közvetlen környezet? Ezek mind befolyásoló tényezők lehetnek.
Régebben építettem tűzálló erőátviteli szekrényt. Minden vezeték és műanyag kábelcsatorna tűzálló volt benne, még a szerelőlapot is elvitték porlakkozni, villamosan szigetelő és tűzálló porlakkot kapott. A szekrény is kívül-belül ugyan ezzel a porlakkal kezelve. A tervezők meghatározták a szerelvények egymástól való távolságát is. Komoly munka volt, egy normál elosztószekrény 15x volt az anyagköltség.
Vannak egyéb módszerek, pl. légritka tér kialakítása a rendszer körül, vagy ellenkezőleg légköri nyomásnál magasabb nyomású tér, a normál értéknél magasabb nitrogén vagy nemesgáz koncentrációval.
RB-s rendszerekben működnek gyújtószikra mentes energiaellátások, illetve nyomás és tűzálló tokozatok.
Alkalmaznak ívhiba figyelést is.
Lakossági rendszernél egyiknek sincs értelme, a tűzvédelmi osztály nem indokolja. Ha a szerelés szabvány szerint van elkészítve, és a hálózaton üzemelő fogyasztók is normális minőségű, rendeltetés szerűen üzemeltetett eszközök, nagyon kicsi a tűz valószínűsége. A lakástüzeket szinte mindig olcsó, nem szabványosított fogyasztó vagy nem szakszerű szerelés okozza.
5# viccből szerelnek műanyag csővel, dobozokkal? És nem acélcsövet vakolnak be?
Értelmetlen dolog, ilyen célból!
Megfelelő kötés, szerelés, védelem és nincsen tűz. Ennyi.
Mindössze az a probléma, hogy csak utólag derül ki a tűzvizsgálatnál, hogy hol és mit cseszett el a villanyszerelő!!
Szerintem nincsen olyan jól képzett villanyszerelő szakember ma Magyarországon, aki ne találkozott volna kontár villanyszereléssel, ami valamelyik "kolléga" műve volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!