Laminált padló alá minden esetben elengedhetetlen a párazáró fólia?
Az internetes irodalom sulykolja a párazáró fólia jelentőségét. Azonban el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor a párazáró kifejezetten hátrányos lehet.
Adott pl. egy sok éves panel lakás, valahol a sokadik emeleten. A beton rég kiszáradt már, a helyiségek alatt nappali és hálószoba, elvileg nem túl párás levegővel. Kérdés számomra, mekkora mértékű párásodással kell számolni ebben az esetben a laminált padló alatt. Másrészről tegyük fel, hogy a lamináltra ráömlik a víz (véletlenül kiömlik valamilyen edényből), és az illesztéseknél befolyik a parketta alá. Ebben az esetben a párazáró miatt a nedvesség nem tud lefelé elszivárogni, felfelé pedig csak nagyon lassan szárad ki, mert a laminált maga is egyfajta párazáró réteg. Mindez éppen kedvez a penészedésnek, korhadásnak, ezért lehetne akár hátrányos is. És mi a helyzet az egyre elterjedtebb vízálló, vagy részlegesen vízálló laminált padlókkal?
Egy konkrét probléma lehet, ha az alatta lévő helyiséget nem fűtik és nem szellőztetik, emiatt a plafon hideg. Így a felette lévő helyiségben a laminált alatt (elvileg) kicsapódhat a pára. De ha van fólia, ugyanez elméletben bekövetkezhet a fólia felső oldalán is, a parketta felől. Utóbbi már kimondottan hátrányos lenne.
Más megfontolandó szempontok is lehetnek, ezért érdekelne, van-e valakinek ezzel kapcsolatban gyakorlati tapasztalata.
4# igaza van. A víztől azonnal szétjön a préselmény. A penész itt inkább akkor játszik mikor régi parkettára rakják ami berohad a zárás miatt. A laminàlt szétázik gyorsan.
A gyártó cégek kitaláltàk mivel, hogyan, jó, mi a rétegren, hogy jó legyen, minden eshetőségre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!