Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy fém galéria munkadíjjal?

Figyelt kérdés
Kb 5-6 nm kellene, lépcsőkkel, korláttal. Budapest
2022. aug. 15. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A vas ára nagyon megemelkedett, ahogyan a munkadíjak is. Ráadásul pepecs azaz nem egy haladós munka. Az sem mindegy, hogy pl. lehet-e parkolni a közelben, vagy mindent messziről kell odacipelni. A szomszédok esetleges zavarásáról nem is beszélve, mivel a falazatfúrás, a vasmunka, a flexelés stb...hangos és büdös is.

Csináltam már ilyent, és az sem mindegy, hogy miből van körben a falazat, meg miből legyen a lépcső. stb..

(Bp-en én pl. kb. egy millió körüli áron vállalnám el.)

2022. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt a K*rva. Akkor nem lesz galéria
2022. aug. 15. 19:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ha körbe dübelezett, öntartó és tisztességesen van megcsinálva úgy, hogy "éjszakai akció" közben sem szakad majd le, azt nem érdemes "anyagtakarékosan" csinálni.

Amit én hegesztek ill. szerelek, arra örök-garanciát adok.


Persze jóval olcsóbb, ha pl. az esztétika nem szempont, és pozdorjából csinálod, és teszel alá gerendalábakat.

Avagy megcsinálod magadnak, akkor csak az anyagot kell megvenned.

2022. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, de ebből mennyi az anyagkoltseg? És kb. mennyi munka?Félre ne értsd, tisztelem és kalapom emelem a szakmunka előtt, viszont néha pislogok, hogy 10 ezer forintos órabérek jönnek ki...
2022. aug. 15. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Már senki sem vállal 10ezres óradíjat, hanem egy meghatározott -kialkudott- összeget mond a kész munkáért.

De példának bemásolom néhány autószervíz HIVATALOS óradíját:

Pl. Volkswagennél 30.000 Ft minden megkezdett óra.


Márka Szerelés, javítás óradíja (forint)

Ford 15 240 – 21 590

Volkswagen 10 160 – 29 845 – 31 115

Škoda 9525 – 20 955 – 23 495

SEAT 10 160 – 20 955 – 23 495

2022. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, de nehogy osszevesszunk, köszönöm a válaszokat, hasznos volt. De akkor is horror. Persze kereslet kínálat...
2022. aug. 15. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy!

Sajnos elszálltak az árak.

2022. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából van egy teljesen jó állapotban lévő fa galériám, csak most lesz teljes felújítás és kicseréltem volna azt is. De akkor marad az. A felújítás maga nem lesz horror, mert megbízható ismerős csinálja (nem először). Budapesti szakember teljesen lutri lenne és 10 évig nem jönnék helyre utána anyagilag...
2022. aug. 15. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor marad a fa galéria, főleg ha az már eleve meg is van.


Amúgy látod, hogy amióta kiírtad, még senki sem jelentkezett, hogy ő feleannyiból megcsinálja.

(Amúgy én mindig többet mondok, mert annak mindenki örül, ha a vége kevesebb lesz, mintha alábecsülöm és még rá kellene majd fizetni.)

2022. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!