Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek leszakadhat...

Szerintetek leszakadhat alattam a galéria?

Figyelt kérdés

Fából van kiépítve, fent csak egy matrac van. De már 2 napja pukkanó hangokat hallok, az előbb például úgy pukkant, mintha egy könyv csapódott volna a padlóra (meg is néztem, nem esett-e le vmi, de semmi). Félek, hogy egyszer leszakad alattam, vagy nincs berögzítve jól és amiatt törik a fa. Vagy nem tudom, mi ez a hang.

Mit gondoltok?


2020. ápr. 11. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan van alátámasztva ill. a falhoz rögzítve.
2020. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik oldala a sarokba van rögzítve, ott vastag a fal, a másik oldala meg egy 10 centis falba van befúrva, és az egész galériát egy faláb tartja. De én nem vagyok építész, ezért nem tudom. Viszont tegnap a kanapén, ami a galéria alatt van, egy 5 centis vakolat volt lehullva.

Valaki meg azt mondja, hogy ne ijedjek meg, csak vetemedik a fa.

2020. ápr. 11. 11:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha hullott a vakolat, akkor annak látható nyoma van.

Galéria mérete? A vékony falnál én alátámasztanám 1 lábbal.

2020. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hívj oda legalább egy kőművest vagy építészetben jártas embert. Látatlanban nem lehet biztos tanácsot adni.
2020. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rögzítéseket nézd körbe! Ha a vakolat onnan hullik, ahol a falhoz van csavarozva, akkor lehet aggódni. Ott alá kell utólag támasztani ahogy javasolták, vagy rendes acéltipliket használni a rőgzítéshez.
2020. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Leszakadhat igen ha nincs normális dűbellel a falhoz rögzítve!

Ha lehúllott a vakolat az már rossz jel!

Megnézném ott ahonnan leesett, hogy kézzel megrángatva mozog e ott valami.

Hívj szakembert ha neked nem megy .

2020. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!