Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen módon, milyen eszközzel...

Milyen módon, milyen eszközzel lehet megvalósítani damil hosszúságának preciziós beállítását?

Figyelt kérdés
Térben elhelyezett pontokat szeretnék összekötni damillal. A lényeg, hogy a damil hosszát a bekötés után preciziósan szeretném változtatni. Mondjuk csavarok egy csavart és annak hatására feszül a damil.
2010. szept. 23. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Én fognék egy jóó nagy csavart és átfúrnám. Ezen átvezetném a damilt.

Pontosan ugyanezen az elven működik a húros hangszerek hangolása, nézz meg egyet (gitár, zongora, hárfa, citera, hegedű, cselló....)

2010. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A nagy alatt azt érted, hogy hosszú, ugye?

Ez egy jó megoldás, de nekem lehetőleg valami kisebb kéne,

mert esztétikailag is bele kéne illeszkednie a környezetbe,

és nem falhoz akarom rögzíteni, hanem egy vékony rúdhoz.

2010. szept. 23. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs,de ez off!

Cak eszembe jutott,a múlt héten láttam,a szomszéd utcában van egy bolond gyerek,horgászbottal,a damil vége volt a nyakörvre kötve--SÉTÁLTATTA a kutyát,valami nagyon kicsi vau volt. Óriásit röhögtem!

2010. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké, ez a naaagy talán túlzás volt :)

De a lényeg, hogy nézz meg egy ilyen hangszert, hogy van megcsinálva. Kicsi csavarral is lehet sokat feszíteni a damilon, lásd zongora (igaz, abban fémhúr van, de az elv ugyanaz). Az a lényeg, hogy amibe rögzíted, abba szoruljon meg a szög.

Csavarral kell egy speciális menet, ami nem lazul ki, fába azt javaslom, ami a hárfán van (nekem is van, innen tudom, hogy tuti jó): enyhén kúpos szögek vannak beszorítva egy furatba, ezeknek a végén van a lyuk, amibe a damil kerülhet. Itt fontos, hogy a szögnek a másik oldalon ki kell lógnia. Ha ugyanis lazulna, akkor a vastagabbik végén kalapáccsal kicsit ráütsz a szögre és akkor megint szorulni fog rendesen.

Az, hogy mekkora a szög vagy csavar, tulajdonképpen lényegtelen. Az számít, hogy mennyire szorul. Na meg az anyaga, egy erősebb feszítésnek kitett alumínium szög valószínűleg elhajlik :D

2010. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem akár pár centit is kell húznom rajta
2010. szept. 23. 14:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs valami speciális miniatűr eszköz, ami direkt erre van?
2010. okt. 5. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!