Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hobbi szinten kerámiakészítéss...

Hobbi szinten kerámiakészítéssel szeretnék foglalkozni. Pécsett, vagy Pécs közelében milyen lehetőségeim vannak erre?

Figyelt kérdés

Nem ebből szeretnék majd megélni, sőt, semmi üzleti, kereseti tervem nincs ezzel. Viszont odáig szeretnék eljutni, hogy igényes, lemázazott, kiégetett _használati_ tárgyaim (főképpen poharak, edények ill. egyéb tartó alkalmatosságok) legyenek a saját kezem által.

Kerámia mellett a porcelánkészítés, gipsz öntőforma-készítés is érdekelne, de ha választani kell, először a különféle agyagok megmunkálásával foglalkoznék.


Kézügyességemet jónak, elégségesnek ítélem meg, ami a finomelektronikával való foglalkozásomból jött : korábban csináltam, forrasztottam dísztárgyakat és dizájnosabb működő/használati elektronikákat is, ezekből pár steampunk-szerű stílusban, vagy az '50-es évek elektroipari stílusát utánzó külsővel készültek.


Természetesen a kerámiakészítés elméleti alapjai is érdekelnek, nem vagyok abban a ~téveszmében~, hogy mindent a koron mellett akarok elsajátítani pár nap alatt. Viszont ebben az egyben adott a legtöbb segítségem : van hozzátartozóm, aki ezt tanulja, ezt a szakot végzi, így bizonyos elméleti jegyzetekkel el tud látni.

Amire viszont szükségem lenne, az a gyakorlati lehetőség, kiégetési lehetőség, esetleg műhelykörnyezet.


Én sajnos nem fogom tudni ezt iskolában elvégezni, nem fogok tudni egyetemre felvételizni : nem is végeztem művészeti szakközépiskolát/gimnáziumot; emellett dolgozom, folyamatos műszakban vagyok, így csak felnőttoktatás, önképző kör, workspace vagy magántanár jöhetne szóba. Ezek közül viszont nem ismerek egy lehetőséget sem, ami Pécsett vagy a környékén elérhető lenne.

Mivel a folyamatos műszak az utazgatást is nehezíti, így szeretnék pécshez minél közelebbi lehetőséget keresni.


Emellett mivel majd a nagy részét otthonról kell tanuljam, gyakoroljam, így az egyetemi jegyzetek mellett anyagismeretből plusz tudásanyag is kell majd : milyen beszerzési források adottak, milyen agyaghoz & mázalapanyaghoz hol lehet hozzájutni, eszközismeret, etc-etc.


Anyagilag havi 80-100 ezret tudnék ráfordítani, plusz a megmunkálóeszközök kezdeti beszerzése (ez utóbbira 50-60 ezer elég lehet?)

Bérégetés lehetőségeiről nincsenek ismereteim, ebben sem tudtam eddig infókat szerezni. Így nem tudom, hogy ez a része pluszban mennyibe kerülne.


Szüleimmel együtt élek, háztartást érdemlegesen nem kell vezessek, így munkanapokon 4-5 órát, pihenőnapokon talán 8 órát is rá tudnék szánni.


Előre is köszönök minden hasznos infót!



2022. jún. 16. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Keresd a Viszkist!
2022. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak könyvek, pl:

[link]

És halom videó a Youtubon hogy a kel csinálni. Nekem nem a kerámiakészítesben, de másban sokat segítettek. Blogok is vannak, és fórumok

[link]

2022. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noren1989 ***** válasza:
#1, ő is sok köcsögöt csinàlt a böriben, mi?
2022. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!