Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudnék nagyobb méretű,...

Honnan tudnék nagyobb méretű, fehér színű köveket szerezni, hogy megakadályozzam az autók ház menti parkolását?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, amilyenekből a sziklakerteket szokták építeni. Arról van szó, hogy elköltöztünk egy minden téren felújítasra szoruló házba, aminek a kerítése menti, az autók által kicsinált, korábban valószínűleg virágos, mostanra viszont már kopasz területet használják az köcsög autósok parkolónak. Ezekkel a kövekkel szeretnék ennek az egésznek a véget vetni, mert egyszerűen hatalmas parasztságnak tartom és zavar is. Meg hát elméletileg a ház része! Tehát a kérdés... :-) Honnan tudnék ilyen köveket szerezni? Köszönöm.
2010. szept. 6. 23:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"felháborító, hogy gondozzam és ápoljam és tartsam tisztán ÉN, de mikor valaki odaparkol legyalulva ezzel az addigi munkámat, akkor már nem járhat a szám! EZ MI?!"


Ez a közterület! Azt nem vagy hajlandó tudomásul venni, hogy más is megteszi ezt érted, amikor te jársz az ő portája előtt..


Ami a szomszédodat illeti, ha nincs jó oka arra, hogy az utca túloldalára parkoljon, és mégis ezt teszi, akkor szar lesz ott laknod. Viszont ha neked sem az az első gondolatod, hogy *beszélsz* a szomszéddal, te sem vagy könnyű eset.


Most különben is jön a tél, a közterületi virágoskert-projekted kicsit várhat. Addig hátha a szomszéd is elkészül és a saját területén parkol majd.

2010. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát nézd, lehet, hogy valóban nem vagyok könnyű eset, mert betongettóból jöttem, de nekem akkor is iszony mód szúrja a szemem. És azt meg ne mondd, hogy nem vagyok hajlandó tudomásul venni azt, hogy más is megteszi értem, mert nem így van. Ugyanis én nem szarom össze a többi ember házterületét és a kocsimmal sem állok oda. Szerintem ez az egész nem más, mint parasztság kérdése. Ha valami szarabb állapotban van, akkor az már használható parkolónak, szemétlerakónak, miegymás. Valóban elvárom, hogy ne csesszem szét a fejem a jeges járdán más háza előtt, azonban én sem mondtam, hogy nem teszem meg. De érdekes módon azoknál a házaknál, ahol szépen rendben van tartva minden, oda nem parkol senki - mert mondjuk a tulaj már ott él 30 éve.
2010. szept. 7. 10:34
 13/17 A kérdező kommentje:
De mindegy, a kérdéstől, ami az volt, hogy ilyen követ hol kapok, már rég eltértünk. Megy a kő és kész. Azért köszönöm szépen mindenkinek a türelmet és a válaszokat.
2010. szept. 7. 10:35
 14/17 anonim ***** válasza:

Ilyen nagyobb termésköveket sok helyen lehet kapni. Pl barkácsáruházakban vagy talán olcsóbb építőanyag telepeken.


Egyébként nálunk az utcát használják parkolónak. De mindig a mi telkünk előtt állnak sorban az autók. Az utca másik oldalán, velünk szemben ott egy parkoló, de ahhoz lusták, hogy oda beálljanak. Ráadásul az ott lakók állnak elénk. Simán beállnak a garázskijárónk elé is.

Egyszer kihívtuk a rendőröket ez ügyben, hogy legalább ki tudjunk állni, mert sürgős dolgunk lett volna.

Erre a rendőröknek az volt a válasza, hogy bontsuk le ideiglenesen máshol a kerítést és álljunk ki onnan a telekről. :S

Aztán végül is hosszas unszolás után voltak olyan "kedvesek", hogy rendszám alapján lekérték az illető autós adatait, becsengettek hozzá és megkérték, hogy álljon már egy kicsit arrébb.

2010. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem mondod, hogy a rendőr ilyet szólt??!!! Jóságos istenem... ott helyben sikítottam volna le a fejét! Komolyan, sokszor hihetetlen, hogy egyesek milyen szinten engednek meg maguknak dolgokat a világ legtermészetesebb módján :-(
2010. szept. 7. 22:51
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálatok is van képviselője annak a területnek.Annak van képviselői alapja és kérni kell,hogy fát adjon,s lehet ültetni.Az pedig,hogy elállja valaki a kijáratot."Az ingatlanról ki -be járás akadályozása szabálysértés.Nálunk a közterületesek elvitetik az autót a pókosautóval.Fizethet mire kiváltja és többször biztos nem állna oda.Nálunk a garázs elé szeretnek odaállni,ki-be járás elég nehéz.Volt,hogy letolattam a pasi hátsó rendszámtábláját.Legközelebb nem lesz ott,mert ha elvitetem az autóját megnézheti magát.Az Önkormányzati képviselőt kell megkérni,hogy segitsen.A fafejekkel kár vitázni.
2010. szept. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11:40 vagyok.

Gondolhatod, hogy én is mekkorát néztem, mikor ezt mondták. Nagy önuralom kellett hozzá, hogy megőrizzem a nyugalmamat.

Pedig talán még a Kreszben is benne van, hogy parkolással nem lehet mást akadályozni.


A közterületeseket akkor nem tudtam hogy tudom elérni, de akkor legközelebb lehet nekik szólunk. Felénk annyira nem szoktak járni, ellenőrizni, mert külvárosi környék.

2010. szept. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!