Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudnék nagyobb méretű,...

Honnan tudnék nagyobb méretű, fehér színű köveket szerezni, hogy megakadályozzam az autók ház menti parkolását?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, amilyenekből a sziklakerteket szokták építeni. Arról van szó, hogy elköltöztünk egy minden téren felújítasra szoruló házba, aminek a kerítése menti, az autók által kicsinált, korábban valószínűleg virágos, mostanra viszont már kopasz területet használják az köcsög autósok parkolónak. Ezekkel a kövekkel szeretnék ennek az egésznek a véget vetni, mert egyszerűen hatalmas parasztságnak tartom és zavar is. Meg hát elméletileg a ház része! Tehát a kérdés... :-) Honnan tudnék ilyen köveket szerezni? Köszönöm.
2010. szept. 6. 23:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Terméskőnek hívják, mi ugyanott vettük, ahol a burkolólapokat.
2010. szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Vegyél pár darab A4-es öntapadós papírt és mindegyikre írd rá, hogy: Ez nem parkoló!


És amelyik odaáll, annak ragaszd a szélvédőjére.

Azt krva nehéz levakarni mert mindig elszakad, szóval aki rendszeresen odaáll, az meg fogja jegyezni egy életre :)

2010. szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A ház előtti előkert nem a ház résez,hanem közterület! Függetlenül attól,hogy az Önkormányzat a tualjdonostól várja el,hogy rendben tartsa. Ha köveket raksz ki, akkor a Közterület Felügyelő szólhat érte! Legalábbis nálunk így van.

Ültesd be az előkertet virágokkal,fával,bokorral. Körbe pedig áss nem túl mély,15-20 cm méter vízelvezető árkot. Ezért nem szólnak,és az autók sem parkolnak majd ott. Ha mégis,akkor te reklamálhatsz az Önkormányzatnál.

2010. szept. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én nagyon, de tényleg nagyon szívesen csinálnék kertet, mert sokkal szebb és humánusabb megoldás, de az autósok miatt a növényeknek esélyük sem lenne meglátni a napvilágot, így döntöttem inkább a kövek mellett. Ha kinyílnak a virágok, akkor elszedném őket onnan, bár kérdés, hogy kit mennyire hatna meg néhány frissen nyílott tulipán vagy ilyesmi. Amúgy utolsó: te melyik településen laksz? Csak kíváncsi vagyok. A matricás megoldás sem rossz amúgy. Gondoltam arra is, hogy ugyanezeket a köveket bedobom a szélvédőjükön, de hát ugye azt meg én fizetném ki... :(
2010. szept. 7. 08:20
 5/17 anonim ***** válasza:
A "köcsög autósok" ugyanolyan közterületet használnak, mint amikor te parkolsz akármikor akárhol más háza előtt. Az nem a te területed, bár megértem, hogy zavar. Bizonyos városrészek viszont így működnek, fogadd el! A kapubejáródat védheted egyedül!
2010. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudod ez egy olyan helyzet, hogy az illető átellenben lakik, de csak mert építkezik, az én kertem amortizálja. És innentől fogva ő nekem csak egy "köcsög autós", aki szarik a másik által gondozott területre, odaba..za a hodályát.
2010. szept. 7. 09:05
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg hiába van így, ez akkor is annyira zavaros és felháborító, hogy gondozzam és ápoljam és tartsam tisztán ÉN, de mikor valaki odaparkol legyalulva ezzel az addigi munkámat, akkor már nem járhat a szám! EZ MI?!
2010. szept. 7. 09:07
 8/17 anonim ***** válasza:

Tüzépeken, kőfejtőben ,praktikerben árulják.


Mindenképp rendezned kell a területet mert ha csak aláaknázod kövekkel szolnak érte a közterületesek. Normális önkormányzatnál tereprendezéshez lehet kérni anyagot, betonkockát, térkövet, betonátereszt, csemete fát, virágot, beton virágos ládát, kispadot...


Kisebb falvakban szokás a lopni műanyag útszéli oszlopot a ház elé... Ezt egyébként a közútkezelőnél árulják is.

2010. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a bástyát csak addig szeretném odahúzni, amíg a virágok láthatóan kinyílnak. Bár erre idén már nem nagyon lesz példa... :( De azért köszönöm a válaszod. Az én esetemben speciel Törökbálintról lenne szó.
2010. szept. 7. 09:14
 10/17 anonim ***** válasza:
BRICOSTORE drive in ben láttam ilyesmit. Ha válogatni is szeretnél akkor vannak ilyen kőboltok.
2010. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!