Honnan jöhet az áram lekapcsolt biztosíték esetén?
Örököltünk egy két emeletes házat, amiben összetaknyolták a villanyt és olyan problémánk van, hogy ha az összes biztosítékot lenyomjuk, a középső szint több helyiségében is marad áram. Egyszerűen nem értjük hova lehetnek kötve ezek, honnan jön az áram.
Már két villanyszerelő is járt itt megnézni. Az első korrekt volt, mert közölte, hogy nem számított erre és csak a kiszállást kérte el (nem tudta megoldani néhány órán belül és mennie kellett máshová), a második pedig szétvágta mindenhol a tapétákat (a dobozok be vannak tapétázva), méregetett mindenfelé, húzkodta a kábeleket, ordítva anyázott mindenfelé, hogy még az utca is hallja, majd 6 órányi munka után közölte, hogy ezt nem vállalja el és kiszámlázott a semmiért 60000 Ft.-ot felmérés címszóval, a lakást meg itt hagyta undorító állapotban, hogy még a vezetékeket sem tömködte rendesen vissza a falba.
Ezek miatt szeretnék én magam utánajárni, hogy honnan jöhet az áram, de nem tudom hogyan kellene nekilátni a hibakeresésnek. Ha a dobozoknál elkezdem széthúzgálni a kábeleket és ilyen módon visszakövetni a forrást, akkor rálelhetek? Vagy ez így hülyeség lenne? Természetesen megjegyezném mi hova volt kötve és wagoval összekötném őket újra, tehát magába a rendszerbe nem nyúlnék bele, csak az áramforrást adó vezetéket szeretném megtalálni.
A villanyóra az mér, a főmegszakitót nem lehet eltéveszteni.
Le van plombálva, csak "lecsapni" tudod.
És most jön a következtetés..
Ha ezt lecsapod, akkor sehol sem lehet a házban villany, ha igen, áramlopás esete áll fenn.
Itt ezek a piros gombok a mérő alatt például, amik szintén egy-egy terület áramellátásáért felelősek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!