Egy vízszivattyú vagy házi vízmű elhelyezhető a házban,vagy a kút felett kéne lennie?
Ebben az esetben a víz szintje 10m nél kisebb.
De félre érthetően 26m írtál.
10# Amit írsz az meg fizikai képtelenség. A linked pedig értelmetlen. 26m szívni képtelenség, csak nyomni lehet. A linked is nyomni tud 41 métert és nem szívni. Nem minket nézel le, hanem magadat mutatot butának.
Mutass olyan linket, ahol a SZÍVás eléri a 10m mélységet!
Nézem a belinkelt szivattyú műszaki adatait.Te nagy tévedésben vagy,a 41 m emelési magasság nem a mélységből felszívott vizet jelenti,hanem pl.8m ről felszívott vizet tudja tovább nyomni 41 m magasra.Azaz 41 m magasan ott lesz a víz a cső végén.Folyni már nem nagyon fog.
Azt javasolnám,a kút csövét ássad le a földbe,aztán az épületben csatlakoztasd a házi közműhöz.
De lehet a vizet felnyomatni az épületben lévő (pincében) nagyobb
tartályba,aztán innét már nyomhatja nyomáskapcsolóval ellátott szivattyú a hálózati rendszerbe.
A mostanában eladott ingatlanomon is így működött.
A válasz röviden, igen lehet.
A kiegészítés, hogy nem a szivattyú teljesítménye a fontos, hanem a szívó mélység, és emelési magasság.
E két utóbbi fogalom most már tiszta.
Meglehet oldani, de hívjál a feladathoz egy vízszerelőt úgy jársz a legjobban. Gondolom én csak ennyi információra volt szükséged, hogy megoldható-e, ha igen, akkor hívsz hozzá szakembert. A kútba kell egy búvár/cső szivattyú (leengedve), ahogy ezt mások is írták, szóval amit linkeltél, az nem jó erre. DE ne vásárolj előre semmit, elfogja mondani a vízszerelő mit vegyél! Mivel ahogy mások is írták, a szívómagasság ált. 8 méter körül alakul, így ezt nem szokták odaírni a szivattyúknál, pedig megtehetnék, mert laikusok nem feltétlen értik mi az az "emelési magasság". A házi vízművet fagymentes helyre helyezed el és a szivattyú és a hvízmű között közlekedő csövet pedig fagyhatár alá ásod, azaz min. 80cm mélyre. Mivel amúgy is ásnod kell, így egy földkábelt le tudsz fektetni a szivattyú és a hvízmű között, a nyomvonalad adott lesz, ehhez esélyes, hogy kell hívjál egy villanyszerelőt, már csak azért is, mert a kútnál ki kell alakítani egy vízmentes kötődobozt vagy bármilyen vízm. csatlakozási lehetőséget, ugyanis a földkábelről át kell lépni a szivattyú kábelére valami úton-módon. Ahol a házivízmű lesz, ott pedig mint írtad van vill. csatlakozási lehetőség.
Így fog kinézni a rendszer!
Szóval Te azt szeretted volna, hogy a házivízmű bent legyen az épületben, fagymentes helyen, és ez igen, megvalósítható!
Fogalomzavarban vagy, azért nem értenek téged. Egy ilyen rendszer úgy néz ki, hogy a kútban van egy szivattyú ami szállítja a vizet a házi vízműnek. Amit linkeltél, az egy szivattyú, nem házi vízmű! Az ilyen szivattyúk arra jók, hogy nem mély kutakat vagy sokkal inkább ciszternákat szívjon meg, öntözési célra, azaz bekapcsol-öntöz! Kell egy szivattyú a kútba(!) és egy házi vízmű, amin egyébként van egy tartály, abban állítja elő a nyomást a rendszerre ill. arra is szolgál, hogy folyamatos vízellátást biztosítson. Sokan megoldják egyébként ezt egy olyannal (nem mély kutaknál), mint amit linkeltél, a házivízművet kihagyják, tesznek rá egy nyomáskapcsolót, ha esik a nyomás (tehát nyitva van egy csap), akkor elindul a szivattyú, DE az egy rossz megoldás!!! Szivattyút nem fojtogatunk!!!
18# kiegészíteném a végét, hogy a házi vízműn van nyomáskapcsoló.
Amit legvégén írtál, a csak szivattyús ellátásnál áramláskapcsolót alkalmaznak. Teljesen jó megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!