Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A padlás szigetelése hatásos?

A padlás szigetelése hatásos?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy idén nyáron le lesz szigetelve a házunk, de sajnos a szakik nem jöttek, így fagyoskodhatunk.

Olvasgattam néhány helyen, hogy a padlás járófelületének leszigetelése hatásos lehet, de nem igazán tudom elhinni, hogy az a 30-40cm vasbeton szerkezet nem nyeli el a meleget, amin a szigetelés van.

Én konkrétan 10cm vastag gyapotra gondoltam.


Tudnátok nekem ezzel kapcsolatban tapasztalatokat mondani?



2021. okt. 16. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy hatásos. Manapság simán tesznek 20 centit is a padlás födémre.


A vasbetonos részt nem is értem. Nyilván "elnyeli" a meleget, viszont kívülről a hűlő felületet a szigetelés megvédi így az elnyelt hőt sokkal tovább meg is tartja. Sokkal egyenletesebben felmelegedik a szerkezet és lassabban is hűl ki.

2021. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ház hőveszteségének legalább 30 százaléka a mennyezeten (födémen) keresztül keletkezik.
2021. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És a ilyen célra a bálás gyapot a jobb, vagy a tekercses kiszerelés?
2021. okt. 16. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Figyeld az árcimkét. Amelyik a drágább, az a jobb.
2021. okt. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a jobb aminek a hőszigetelési értéke alacsonyabb. De néhány ezred nem fog sokat számítani.
2021. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A neten találsz kalkulátort, konkrétan megnézheted, hogy mekkora az u értéked különböző méretekkel-minőségekkel.

Aztán az értékekből százalékot számítasz, és úgy már el tudod dönteni, hogy megér-e neked 15%-kal jobb szigetelés még egy réteg árát.

Én legalábbis így csináltam.


Az árcímkével pont nem értek egyet. 0.038 és 0.035-ös értékek közt kb másfélszeres a különbség, holott ez kevesbb, mint 8% hatásfok különbség a valóságban. Parasztátverés.

2021. okt. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dede, a szigetelésig a vasbetont fogod melegíteni :)
2021. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább onnan kellene kezdeni a szigetelést.

Ott megy el a meleg nagy része,aztán ha úgy érzed az kevés akkor talán az oldalfali szigetelés..

De attól ne remélj túl nagy eredményeket.

Már beruházás összköltsége, megtérülési idő és ezzel szemben a fűtési költség csökkenése nem lesz arányban.

2021. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!