Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől tud még mindig csepegni...

Mitől tud még mindig csepegni a frissen beszerelt vízbekötő flexibilis cső?

Figyelt kérdés
A mosogató egykaros csaptelepéhez most cseréltem mind a három flexibilis csövet (egy bemenő, kettő az alsó elhelyezésű átfolyós vízmelegítőnek), de valamiért még mindig ereszt valamelyik és lassanként csepeg. Mindegyik csövön van tömítő gumi O-gyűrű, és mindegyiket igyekeztem a lehető legjobban (de nem túl erősen) meghúzni.
2021. szept. 3. 22:59
 1/6 anonim válasza:
70%

"Mitől tud még mindig csepegni a frissen beszerelt vízbekötő flexibilis cső?"


Nem vagyok szakmabeli, de nem kizárt, hogy a víztől.

2021. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Az O gyürűs oldalon teljesen mindegy, hogy mennyire húzod meg, hiszen az egy beszúrásban van, és független attól, hogy mennyire szorítod rá. Sajnos itt valószínűleg kicsit nagyra sikerültek a furatok, így az O gyűrű nem tud rendesen tömíteni. Próbálj meg esetleg nagyobbat venni rá.
2021. szept. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

" Nem vagyok szakmabeli, de nem kizárt, hogy a víztől."


Víztől ereszt a víz?. Tényleg nem vagy szakma beli, de ne is írtál volna.

Tömítetlenségtől.


Tisztítsad meg a gyűrűket és a bekötésnél a felfekvő felületet

2021. szept. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
91%
A menetre tekerj teflon szalagot az is segít
2021. szept. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Kend be fugaszillel és azt húzd rá, nem fog engedni.
2021. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 2-es kommentelőnek volt igaza (esetemben legalább is). Az új flexibilis csöveken levő tömítőgyűrűk nem illeszkednek megfelelően a furatokba, nem lehet tőle betekerni teljesen a menetet, ezért tud ereszteni. Olyan az alakjuk, mint az úszóguminak, és helyette egy domború, lefele szélesedő alakú tömítőgyűrű kell (olyan, mint egy kontaktlencse). Átraktam a régi csőről a tömítőgyűrűket és azóta nincs gond.
2021. szept. 7. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!