Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Raklap szétbontása?

Raklap szétbontása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kaptam néhány raklapot amiből szeretném kimenteni a faanyagot, viszont bitang jól össze vannak kalapálva. A szögek sehol sem állnak ki, vastagabb csavarhúzóval sem tudtam szétfeszíteni. Van valami módszer amit mindenki ismer csak én nem, vagy nincs más mint szétfűrészelni és részeit megmenteni? Köszönöm. (fúróm, fogóim, kardfűrészem stb van)
2021. aug. 28. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez hasonló lapos feszítővel tudod szétbontani: [link]
2021. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát, feszítővassal szét lehet szedni, de nem úgy, hogy a deszkákat nagyon fel tudd használni. Talán minden második deszka jön le sértetlenül, cserébe meg elég nagy munka.

Javaslóm vagy egyben felhasználni valamire, pl: rögtönzött kerítés, komposztáló, kerti bútor... vagy láncfűrésszel feldarabolva tüzelőként.

2021. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Ember, egy jó raklap többet ér, mint a sz.ros faanyag, ha nem kell add el és vegyél belőle deszkát, még pénzed is marad.
2021. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ember nem érdekel, hogy áruljam meg tököljek vele azért, hogy aztán keressek 1000Ft-ot. A többieknek köszi.
2021. aug. 28. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Szét lehet feszegetni, de a deszkák harmada selejt lesz. Főleg ha már rozsdás a csavart szeg, akkor nagyon nehezen jön ki, inkább beletörik.
2021. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A kardfűrésszel és egy fémfűrészlappal (még jobb a vegyes) vágd el a szögeket a tuskóknál. Így egyben maradnak a deszkák.
2021. aug. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Vettem egy pajszert azzal elég jól szétjön a cucc, illetve kipróbáltam a kardfűrészes dolgot is, az is működik.
2021. aug. 29. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!