Mire való a flexelés?
Sokan panaszkodnak, hogy a szomszédjuk állandóan flexel. Én egy városi bölcsész vagyok, nem tudom elképzelni mi az értelme ennek a sok flexelésnek.
Arról hallottam, hogy valaki egy nagy bútort szétflexelt, hogy ki tudja dobni kisebb darabokban, de az csak egy alkalom.
A flex, hivatalos nevén sarokcsiszoló, keményebb anyagok (vas, fém) vágására vagy csiszolására használható (attól függ, milyen korongot teszel rá), barkácsolásnál nagyon hasznos eszköz! És bizony sok férfi van, aki szeret a ház körül ütyködni - barkácsolás, javítgatások - nincs ebben semmi meglepő!
"Sokan panaszkodnak, hogy a szomszédjuk állandóan flexel" - igaz, eléggé zajos eszköz, főleg vágás közben, de ha nem csendháborítási tilalom idején használják, akkor bár eléggé zavaró lehet a közvetlen szomszédoknak, de nem szabálysértés, nincs mit tenni!
Erről eszembe jut: "amikor kora reggel ébredek a flexre" :D (Kasza Tibi: Költözz el)
Épületek tudnak furcsa dolgokat művelni.
Ismerősöm mesélte, hogy valaki állandóan fúr. Éjjel nappal. Lakótelepi házról van szó.
Elég jól be lehetett lőni, honnan jön.
Megelégelték a dolgot.
Becsengettek a ,gyanusított' lakásba.
Mondják a pacáknak, mi a gond.
Istenemre mondom, veszek egy fúrógépet. Msguk a harmadikok, akik ezzel jöttek.
Jöjjenek be. Mérgében mindent megmutstott.
Közben a fúrás hangja itt is folyamatos volt.
Soha nem derült ki a firrása.
A flex gyakori barkácsgép, akárcsak a fúró.
#2:"Városban én se nagyon tudom elképzelni."
Azért lakásokban sem csak herelógató emberkék élnek. Nem mindenki szalad generálkivitelezőhözbegy villanykörte cseréje miatt.
Nyilván lakásban ritkábban van rá szükség, mint kertes házban, de néha előkerül.
Jellemzően fémmegmunkálás, vagy kő/kerámia burkolólap vágásakor van rá szükség.
Ó, igen - az idomacél rettenetesen odavan azért, ha valaki egy tompa vágóéllel nekiesik, nyilván azért lesz olyan szép sorjás utána. Sőt, a végtermékre is pozitívan hat, hogy nem hogy mikro- de miliméteres precizitást sem lehet elvárni egy ilyen sebtiben dolgozó kéziszerszámtól. Persze ha valaki előre tudja, hogy milyen méretű idomokra van szüksége a tüzéptelepen vagy fémkereskedésben ma már ingyen vagy egészen minimális összegért célszerszámmal előre tudnak neki adni akármilyen acélt, alumíniumot vagy nemesfémet de ugye itt jön a probléma, hogy a flex-rajongók nem nagyon szoktak előre tervezni, így segíteni sem nagyon lehet rajtuk.
De tisztességes burkolót sem láttam még, aki flexszel dolgozott volna, a csempét - az üveghez hasonlóan - törni kell előre megszerkesztett vonalak mentén, a csempevágó szerszám ezt csinálja, teljesen por és törmelékmentes folyamat. Vízvágó is tisztán dolgozik vele, ha a törés valamiért nem megoldható, ma már az sem egzotikus gép. Sok prémiumkategóriás (olasz, spanyol, svéd) építőanyag gyártó konkrétan ki fog hátrálni bármiféle minőségi/garanciális reklamáció esetén, ha közlöd, hogy flexszel vagdosták a termékeit (s nem véletlenül nyomatják helyette a saját gyárilag méretre vágott megoldásokat).
Egy 21. századi építkezésen/felújításon kereken 0 percig kell flexet használni - nem csak a szomszéd utálja, de az anyagnak sem jók az ilyen durva megmunkálások: pontatlan, csúnya, rosszul tömíthető éleket hagy. Oké - persze egy lakótelep építésekor ahol folyamtosan presszionálja az alvállalkozókat az idő- és költségkeret előkerülhet szükséges esetben, javításkor, visszabontáskor, de egy igényes építő vagy barkácsoló nem nyúl a sarokcsiszolóhoz beltéri munkálatoknál.
Ez egy troll kérdés, de úgy látom ez sokaknak nem jött le :)
Pedig a "városi bölcsész" már elég gyanús meghatározás..
#8: Persze a tüzépen mm-re meg tizedre vágnak neked fát meg tizedre/századra vasat. Szerintem egy kezeden megszámolhatod hány ilyen tüzép van az országban :))
Csak egy elnagyolt szállítási vágást csinálnak.
Ha otthon nem tudod megcsinálni neked kell elvinni egy műhelybe ahol megcsinálják.
Amúgy nem tudom jártál-e már munka közelében, a vizesvágónak pont ugyanolyan hangja van, mintha flexszel vágnád a követ, 2 cm bevágásért egy bohóc sem fog a vizesvágóért nyúlni.
És minden szakember flexet hoz a beépítéshez, mert helyben mindig van még vágnivaló, az asztalos is hozza a körfűrészt meg a dekopírt IS, nem tudja előre levágni a fal görbületét a műhelyben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!