Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » SEGÍTSETEK hogyan lehetne...

SEGÍTSETEK hogyan lehetne működőképessé tenni a WC-met?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy most készült el az új WC-helyiségem, új csészével, és nem tudom normálisan használni, mert hiába húzom le, nem megy le a cucc csak forog körbe körbe míg a víz seperc alatt lefolyik!2-3 szor is lehúzom de csak a víz megy le a többi ottmarad!

Az alábbi hibákat kizártam:

1.Az öblítővíz (8l)lezúdul rendesen,jön mindenhol a csészében ahogy kell(körbe a perem alatt kis lyukakon).Belezúdítottam egy vödör vizet is akkor se ment le.

2.A lefolyócső rendesen össze van rakva,nincs tömítetlenség, lejtés is van.

Akkor mi a baj?? Már az idegösszeomlás szélén vagyok!


2010. aug. 20. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagy rossz a WC-csésze formája, vagy valami szerelési hiba van. Hivd ki azt, aki felszerelte és nézesd meg vele.
2010. aug. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a WC-kagyló nem megfelelöen van kivizszintezve - a szerelöt hivd föl, és javittasd ki vele.
2010. aug. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy olyant tojtál, ami lebeg a víz tetején, vagy nincs szellőző/nyomáskülönbség levezető beépítve a csatornacsőbe, általában a tető felé szokták azt kivezetni.
2010. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

" Lehet, hogy a WC-kagyló nem megfelelöen van kivizszintezve"

Még ilyet sem hallottam.

2010. aug. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyári hibás a csésze
2010. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot, de sajnos egyik sem bizonyult hasznosnak.A wc-vízszintes, össze van szerelve ahogy kell, légnyomáskiegyenlítős bigyó meg nincs mert ez családi ház ilyen helyen meg sehol sincs.

Gyári hiba lenne? OBI-ba vettem, több százat(ha nem ezret) eladtak belőle és pont az enyém szar?

2010. aug. 21. 13:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Oké obis,da attól még lehet problémás.

Azt nézzétek meg,hogy a csészében nem túl magas e a vízszint.Ez kb 3cm szokott lenni.Ott ahol el kellene tűnni a "cuccnak" az alsó éltől felfelé számolva.

Ha magas akkor a leömlő víz nem tudja "alágyűrni"az anyagot.Ez általában akkor szokott előfordulni,ha a csatorna lejtése nem megfelelő ill.részleges dugulás van,igy nem tud a vízszint rendesen beállni.

Persze ettől még a sima víz le fog menni(mint tapasztaltad)de más nem.Remélem így már meg tudjátok oldani.

2010. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még annyit (az előbb kimaradt)ha emésztőtök van akkor meg kell nézni nincs e tele,ill nem ér bele a vízbe a kiömlő cső vége.
2010. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a hozzászólást, de nem segített.3 cm körül kell lenni a víznek az alján azt javasoltad,nekem 10 cm volt, ezért rászántam az időt,szétszedtem az egészet és kipróbáltam magában a csészét(amúgy a cső lejt és nincs dugulás benne).Tehát magában, szépen vízszintbe állítva is 10 cm a vízszint ezen nem lehet változtatni! A szennygödör tök üres mert mint mondtam új a kiépítés!Összeraktam ahogy kell, de a helyzet változatlan sajnos.Ja azt még nem mondtam, mélyöblítésű-hátsós a csésze, várom az ötleteket!Addig is lenyomkodom kefével a barnamacit úgy leviszi.
2010. aug. 22. 17:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak hibás a csésze.

(ha alföldi)akkor nem jellemző.

A többinél igen.

2010. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!