Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mobilgarázs "nyári laknak"?

Mobilgarázs "nyári laknak"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy amiket lehet kapni mobilgarázsokat,az olcsó fajták,mi a véleményetek,akinek van ilyen,szerkezetileg mennyire stabil? Mivel a szobám elhelyezkedése olyan,hogy mindenki keresztül jár rajta,ezért gondolkodtam olyan van,hogy nyáron veszek egy 3x5 méteres mobilgarázst,ahol nyáron lehet "lakni",leginkább azért hogy legyen egy kis magánéletem,amolyan helység,ahol nyugodtan lehet lányokkal "foglalkozni",mert mint mondtam,a szobámon keresztül jár a többi családtagom,mivel olyan az elhelyezkedése. Tudom hogy esőben nagyon rossz,főleg ha nincs leszigetelve,de ez mellékes,csak néha-néha,amolyan szex-szoba lenne nekem! Természetesen betonalapot csinálnék neki,meg 1 ablakot tervezek rá. Ja,a szobám 210x350 centiméter,úgyhogy abban még több hely is lenne,utána pedig ha lesz autóm,és úgy van,legalább garázsom már van hozzá,így később is hasznos lehet. Kb 200 ezret szánok rá. Szerintetek hülyeség,vagy lehet belőle valami? Légyszi csak normális válaszokat!

2021. febr. 13. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is laktam ilyenben fiatal koromban.

Csak sok volt bent az egér...

2021. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, csak kell mellékhelyiség is.

Meg szúnyogháló.. stb. Szépen meg kell barkácsolni, berendezni, hogy valóban komfortos legyen.

2021. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Kb 200 ezret szánok rá. "

Hát én a helyedben készen vennék faházikót, abból indulnék ki, abból alakítanám ki, de az nem 200 000, ennek kb. a háromszorosában kell gondolkodni anyagköltségként és sok munkában még.

2021. febr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Olyan forró lenne mint egy szauna.

Egy lakókocsival jobban járnál, és azt el is lehet adni ha már nem kell.

2021. febr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk volt ilyen, konkrétan garázs céljából és megszüntettük.

Nyáron volt, hogy több mint 50 fok volt benne.

2021. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és még annyit:

Egyetértek a 4-el, vegyél lakókocsit! Egy-egy szexet még télen is le tudsz benne bonyolítani, ha olyankor használsz valami elektromos fűtést.

Vagy csináld téglából!

2021. febr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Kibirhatatlanul meleg. Már az alap sem kevés pénz! 200e az nagyon kevés ehhez, ha legyártott garázsban/faházban gondolkodsz akkor pláne, a legolcsóbb mobilgarázs ha jól láttam, akkor 175 ezer forint, az alap 25 ezer forintból nem jön ki, de akkor azon a garázson nincs se ablak se egy normális nyitható ajtó, se semmi, ja és hát olyan, mintha sátraznál, ha arra kell, akkor hát... khm... abból minden kihallatszik. Ha magad építed, épületfából még úgy is egy 3x5-ösnél 300.000 ezer az anyagköltség, de ebbe nincs benne az alap és nincs benne a külső, belső szigetelés és a gipszkartonozás, ez csak a szerkezet, 5x10-es épületfából, az OSB borítás kívülről és a zsindelyezés.

Ha engedsz ebből a méretből és leteszel arról, hogy ebből később garázs lesz, maximum később egy nyárikonyha vagy egy "műhely", akkor ez az ár némileg mérsékelhető, de 200 ezerbe szerintem sehogy nem férsz bele, ha a szabványosságot figyelmenkívül hagyod, magyarán szerkezetileg olyan lesz, hogy az ugyan ott fog állni 30 év múlva is, nem k---rjátok ki az oldalát, nem esik a fejetekre, csak éppen egy tákolás, akkor lehet közelíteni a 300(!) ezerhez.

Ha egy 3.5x3.5-esben gondolkodnál, és építenél egy szerkezetet 10x10-esből, értsd a sarkokon 1-1 10x10-es, majd féltávon is 1-1 10x10-es oszloptalpba állítva, majd ezekre körbe szintén 10x10-es, erre rá élével állítva 2.5x10-es palló, majd arra OSB, oldalfalakra szintén, így lehet közelíteni a 300 ezerhez, amiben már benne lehet a belső és külső szigetelés is, továbbá a gipszkartonozás is!

Valóban a lakókocsi lehet a legolcsóbb megoldás, de ilyen árban abból is olyat tudsz venni, amire lehet még költeni, hogy kulturáltan nézzen ki belül.

2021. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja,azt tegnap elfelejtettem írni,hogy le akarom szigetelni,és be gipszkartonozni belülről,akkor is nagyon meleg van benne?
2021. febr. 14. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Mindenképpen jobban jársz mint egy lakókocsival, mivel az nyáron akár 50-70 fokra is felmelegszik és alig lehet szellőztetni.


Garázsnál ill. melléképületnél nem kell bajlódnod a gipszkartonnal meg a hőszigeteléssel, ha eleve hőszigetelt szendvicspanelt használsz.

Ha találsz bontottat az még olcsóbb. Ráadásul haladós a megépítése és -szinte- öntartó.


A harmadik verzió, hogy veszel készen.

Az általad preferált 3 x 5 méteres 149 ezerért készen megvehető.

De a 215ezerért már 3 x 6 métereset is kapsz.


Ha magadnak meg tudod csinálni, akkor a feléből is kijön.

(Vagy ugyanennyiből de már hőszigetelve.

2021. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

* Ez lemaradt


[link]

2021. febr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!