Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a fő különbség a forgácslap...

Arvidenchi kérdése:

Mi a fő különbség a forgácslap, lemez- és metrikus csavarok között?

Figyelt kérdés
Laikus vagyok, valamennyire utánajártam, és szakboltban is kérdezősködtem, de még nem kaptam kielégítő választ. Pl. forgácslap és lemezcsavar között menetben van egy általános, mindig megfigyelhető különbség? Vagy jellemzőek-e a bizonyos hegytípusok valamelyik csavarra (pl. "hegyes" vagy "lapos"), a bizonyos, újabb lemezcsavarokra jellemző külön hegyvégződést leszámítva. A fejekkel tisztában vagyok, így inkább a menet általi megkülönböztetés érdekel. Metrikus csavaroknál pedig mindig kisebb a menetemelkedés és sűrűbb a menet?

2020. dec. 17. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy azért szemre nagyjából meg tudom mondani melyik milyen (az általánosabbakból), csak nem tudom, mik az univerzális jellemzők. Illetve ugyanezért inkább a könnyen megfigyelhető különbségek érdekelnek, nem pl. mérnöki adatok, tényleg csak civil felhasználás miatt érdeklődöm. Köszönöm.
2020. dec. 17. 16:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Más a menet, szemmel láthatóan. Főleg egy metrikus. A lemez és forgácslap csavaroknál is más a menet emelkedés.

Ezen kívül igen sokféle csavar van, anyag, fej szár végződés szerint is. Nem beszélve a speciális sokszor kétféle menetet is tartalmazó fajtákról. És léteznek bal menetesek vagy ép colos méretűek is. És még ezernyi.

2020. dec. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából van egy vödörnyi csavar, amit rendszereznék kb. 25 fakkba (ennyi hely van egyelőre) és igazából az is érdekelne, hogy az ezernyi típust hogyan lehetne leghasznosabban 25-re lecsökkenteni (a méreteken felül). Pl. Lemez/forgácslap/metrikus, vagy ezeken belül is mik a legcélszerűbb kategóriák egy átlagos civil felhasználás szempontjából.
2020. dec. 17. 18:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha azon felül, hogy más menetű a lemez- és forgácslap csavar, ha egymás mellé teszem őket, mi szerint különböztetem meg? Az egyik minden esetben sűrűbb, mint a másik? Tényleg sajnos nincs ebben tapasztalatom.
2020. dec. 17. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A lemezcsavar sűrűb. A faforgács csavar általában sárga. A hasonló és fekete, az gipszkartoncsavar. Ebből van sűrűbb menetű lemezhez, ritkább fához.

Lemez és faforgácsot hossz és vastagságra lehet válogatni.

A metrikust is alapvetően hossz és átmérő(menetméret) alapján érdemes szelektálni.

2020. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!