Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Padot szeretnék készíteni kb...

Padot szeretnék készíteni kb 2-3 cm vastag fenyő deszkából. Többi lent. ??

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen csavarokat szerezzek be? Gondolok itt arra, hogy részben, vagy egészben menetes a jobb, milyen vastagnak kell lennie, esetleg minőségi márkaneveket is örömmel fogadnék.

2020. dec. 12. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez igencsak részletkérdés. De függ attól is, kinti vagy benti használatra, meg egyáltalán mit mivel csavaroznál össze
2020. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Benti használatra szeretném, tulajdonképpen az egész padot, a lábakat, oldalsó léceket, a lapját, szóval mindent csavarozni szeretnék.
2020. dec. 12. 11:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle csavarból választhatsz, egyik a facsavar, ennek fenyőbe elő se kell fúrni, géppel simán behajthatod. Másik a kapupántcsavar, ehhez át kell fúrni mindkét darabot, alátéttel, anyávsl rögzíteni. Bármilyen kerrskedelemben kapható csavar megfelelő lesz minőségileg a célra. [link]

Ha ragasztót is teszel a felületek közé, még erősebb lesz.

2020. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Facsavarra gondoltam én is, de nem tudom, hogy milyen vastag legyen, és melyik márka a jó minőségű, nem szeretném, hogy eltörjön, görbüljön.
2020. dec. 12. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most ősszel állítottam össze a teraszom faszerkezetét csavarozva, és nem néztem, milyen gyártmányúak a csavarok. A vastagság függjön a terhelés mértékétől, az ülőlap lefogatásához elég vékonyabb, a keret összeállításához vastagabb. Hossza olyan legyen, hogy még ne jöjjön ki a hegye becsavarás után. Ha végig menetes, akkor az első munkadarabot elő kell fúrni a menet átmérőjének megfelelően, máskülönben nem húzza össze a 2 darabot. Ha nem végig menetes (az 1.darabba nem jut menetes rész) akkor előfúrás nélkül is összehúzza.

A csavar feje lehet kereszthornyos vagy torx, az utóbbivalgéppel könnyebb boldogulni, az előbbivel se lehetetlen (jobban kell nyomni, hogy ne ugorjon ki). Behajtó gép mindenképp javasolt, anélkül leszakad a kezed, mire összerakod.

2020. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon érthetően elmagyaráztad.
2020. dec. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!