Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a jobb Stihl vagy...

Melyik a jobb Stihl vagy Husqvarna?

Figyelt kérdés
melyiket vegyem? melyik a jobb és megbízhatóbb?
2010. aug. 10. 22:53
1 2 3 4
 21/31 torr3ador válasza:
87%

#20

Már ne is haragudj, de mégsem tudok elmenni a magasröptű gondolatmeneted ellen. Ha állítasz valamit, legalább legyél benne biztos, hogy igaz és ne vezesd félre a többieket.

Megnyugtatlak, hogy mindösszesen 1 azaz egy termék összeszerelése (!!) történik Kínában, ez pedig az MS 170-D. De ennek is az összes alkatrésze Németországban készül. Kínában semmit nem gyárt a STIHL csak összeszerel! De te ezt biztos jobban tudod. Egyébként a STIHL összes alkatrészében is ott van az STIHL logó.

Üdv,

egy STIHL kereskedő

2012. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
nekem van pár husim is meg stihl -em is,és az az én tapasztalatom,hogy a stihl "hülyeállóbb" jobban bírja a fizikai behatásokat(leejtés,ráeső gallyak,víz,kosz) és jobban bírja a karbantartás hiányát. A husi kicsit gyengébb ilyen szempontból.egy példa:pár éve egyszerre vettem a 372 -es xp-t és az ms 460-as-t és a husi sajnos már a dobozban figyel darabokban a hengernek annyi. a stihl meg még mindig teszi a dolgát.
2012. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 innominatus válasza:

Tapasztalataim alapján megbízhatóságban egyik sem rosszabb a másiknál, de nekem a Husqvarna jobban kézre áll.

Ezért szerintem érdemes mind a kettőt legalább egyszer a kezedben tartani mielőtt megveszed főként ha aktívan szeretnéd használni.

2012. nov. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Régebb óta használok két kicsi Husqvarnát 136 és 137. Valójában előttem író mondta kis géppel nem lehet/szabad neki esni egy erdőnek. Hát 137 gép már két erdő ki irtásában vett részt. Egyik erődben csak akác volt, ott még simán döntögetni is lehetett a géppel, nem csak darabolni és gallyazni, bár biztos nem fült hozzá a foga de nem hasalt meg, egy héten keresztül dolgoztam vele folyamatosan, a legnagyobb baja h elmászott az alapjárat és utána kellett állítani. Másik erdőben már tényleg csak gallyazást végeztem vele mert vegyes erdő volt ami annó már valaki tarra vágott és nem ültette vissza. De ott is csak a celtisz fogta meg a gépet, és örültem h a láncvezető átéri a fát.. Szerintem ez egy fűrész gyilkos menet, és csak 2 hetét meséltem el.. de van neki negatív oldala is h én személy szerint a lánc olajzóval küzdök..

Szerintem nem érv h Stihl jobban bírja a fizikai hatásokat.. Embertől el várható, h egy gépre ne borítson rá egy fát, vagy ne rakja vízbe.. Egyébként továbbra is azt gondolom h szerencse is kell h milyen gép jut..de a bejáratás szakasza is fontos lehet:)

2013. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
Szerintem mindkét cég kiváló termékeket készít, nekünk van fűrészünk mind a kettőtől. A lényeg, hogy az igénybevételnek megfelelő típust választd! Egyébként vedd azt, amelyik épp akciós! Én most vettem Hus. 545-öt 135ezerért plusz ajándék olaj(5500Ft), azt hiszem hónap végéig tart a bevezető akciója, ennyiért nagyon megéri!
2013. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Lacesz1010 válasza:

Nekünk van Stihl meg husqvarna is!!!!

Ugyan az stihl erősebb- Husqvarnanak nagyobb a fordulatja!!

Bár én inkább a stihlt jobban szeretem ha erdőre megyünk! Husi néha megakad stihl picit olyan kor lassul de megy mint a "disznó"! :)

Szval ink stihlt jobban megéri hogy ha otthon-ra meg ha néha erdőre mész vele! :)

2013. okt. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mindenki a sajátját dicséri, mert azt szokta meg. A Stihl mérgesebb mint a Husqvarna, de mind a 2 nagyon jo. Nekem Stihl van, én azert vettem azt mert sok szomszédnak is az van és nagyon jol mennek.
2014. máj. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
78%
Ugy tudom hogy a hobby kategoriában a Stihl-ek a legjobbak, de a profi és félprofi kategoriában nem tudom. Van pár fakitermelő oldal a facebook-on, és nézd meg hogy mit használnak a profik, azokat biztos hogy sokat kínozzák. p [link]
2014. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

1. Sthil


Én úgy látom, hogy a mostani új ms231-től szinte alig van olyan esett, hogy a karbi eldugul. Ms251-et használok több, mint 1 éve és még kompresszort nem látott a dekni alatt. Ez a csavaros légszűrő nagyon tutti.


Ms181 be ez a régebbi lapos van, de annak kelett 3 év, hogy eldugoljón a karbi mostoha körülmények között.


Haver Husqvarna 450-et vett tűzifa darabolásra elmoldása szerint 30perc után magától megál a zsír új fűrész, letilt na ha ilyet csínálna a sthil (ami kizárt) akkor rögvest kibaxnám.

2017. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 preto válasza:

236-os Husqvanám van,othoni használatra,kb 50-60-köb fát vágtam össze vele gond nélkül./meg a szomszéd,rokonság,após stb./

Gép kitisztít,lánc ÉLES,full szintetikus motorolaj.Nem kérdez dolgozik.

2018. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!