Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A magyar epitkezoi munkas...

A magyar epitkezoi munkas mentalitasra mar az 1970-es evekben is a kontar, troger munkak voltak a jellenzoek?

Figyelt kérdés

Sajat tapasztalat. Van egy teglapol epult lakasom ami 1960-70-es evekben epult. Van egy szinten regi abbol az evbol epult tegla garazsom. A ketto nem egyhelyen van, tehat valoszinu mas brigad epitette. A teglak ossze vissza allnak, egyik kituremkedik, a masik be. A falak nem meroleges sikban vannak, mondhatjuk hogy ferden allnak. A plafon egyik vegeben 5 cm elteres volt a masik vegehez kepest vizszintben. Amire azt mondom hogy jo allapotuak voltak mesteremberek csinaltak azok az ablakok, amik fabol voltak es tenyleg szepen meg lettek csinalva meg csak most kezdenek rohadni, de 60 ev utan szerintem az egesz jo. Hallottam olyat is hogy rabokkal epitettek abban az idoben, hat szegyenletes hogy mindenfele nem komuves vegzettsegu emberekkel epitkeztek. Miert nem tudtunk magyarok ilyen egyenes falakat epiteni:


[link]


Ha mi epitettuk volna a piramist mar osszedolt volna 100 ev utan.


2020. nov. 4. 11:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat de muszaj volt kifakadnom, kiabrandultam.
2020. nov. 4. 11:03
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Akkoriban kalákában épitkeztek. Úgy ahogy melyik szomszéd mihez értett. Szüleim házában sincs egy derékszög se. Meg szobánként egy konektor stb. De ettől független nem dőlnek össze. Esztétikai hibák.
2020. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez OK, de ez nem mentség! Ma ha valaminek Te nekiállsz, akkor az párhuzamos, merőleges, vízszintes, függőleges, derékszöget zár be, nem? Mert én így vagyok vele, mégsem vagyok kőműves! Akkor volt nagy sz-r, van még "örökségből" vízmértékem s az is idézőjeles erősen, állítólag sosem volt jó! :D Minimálisan sem volt megkönnyítve semmi sem, anno is annyi volt egy betonkeverőnek a bérlése, mint amennyiért egy segédmunkás eljött dolgozni, így jellemzően az sem volt, talicska vagy teknő és abban kevertek kézzel, tényleg vért kellett izzadni mindennel és mindenért! Küzdelem volt, könnyebben mondta így rá mindenki azt, hogy "mindegy, jó lesz ez így is". Volt homok sz-rásig, itt-ott volt cement de nem mindenhol állt hegyekben, téglák olyanok voltak, ahogy sikerült, sok esetben nem volt két egyforma, ma milliméterre egyforma méretű mindegyik. Pl. ragasztóhabos falazási technikával gyak. ha lerakod az első sort (vízszint, függő megvan) és egyébként van hozzá célszerszám, még csak el se tudd b-szni azt sem, még egy gyerek is megcsinálná(!), majd ha arra teszed egymásra a téglákat abban 1 milliméter eltérés sem lesz, még egy sebész is feltud építeni egy házat magának úgy, hogy abban nincs hiba.

Úgyhogy véleményem szerint leginkább az volt a gond,

- hogy nem volt mindenre megfelelő eszköz, szerszám,

- nehezebb volt dolgozni az akkori anyaggal,

- kapkodtak, "hisz most tudott mindenki elszabadulni, csináljuk hamar-hamar",

- az igények is jóval szerényebbek voltak, mint most, akármennyire is csóróság van most is, akkor ha lehet még nagyobb volt a csóróság,

mentett anyag, bontott anyag, elcsórt anyag, 5-10 centivel rövidebb, nem baj, majd megoldjuk. Nem adja ki hosszába? Akkor rakjuk keresztbe... Ferde, azért selejtezték, nem baj, nekem még jó lesz stb. stb.

Szóval ebben anno vastagon benne volt az is, akinek épült a háza, nem csak az, aki abban segédkezett. Én úgy gondolom, hogy nem az volt a fő probléma, hogy hozzá nem értők álltak neki, azaz nem a kalákában való építkezés következménye ez. Ma kalákában igényes ember legalább olyan jó munkát végezne, mint a szakemberek, mert mindenre van gép, célszerszám, eszköz, mindennek utána tudsz olvasni, mit hogyan sőt akár megtudod nézni. Szakemberek nem féltik az információt, elmondják, elmagyarázzák videómegosztókon mit hogyan kell szakszerűen elvégezni, de minden egyes beépíthető anyag gyártója is vázolja oktató videóban milyen technológiákkal használható az föl s azt a technológiát hogy kell elképzelni.

2020. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amiket meg eddig tapasztaltam otthoni felujitasaim soran:


- Amikor felszedtem a jarolapot mit talaltam? alatta az eredeti jarolapokat. Mert ugye minek felszedni, jo arra racsempezni az uj csempet. Ezt az elozo tulajdonosok muveltek kb. 2010-ben


- Garazsamon laposteto van, mit lattam amikor csereltem na mit? Az elozo szetrepedezett katranyos papirokat rajta hagytak es szinten arra tettek fol az ujat. Ez nekem olyan bun mintha a szuvas fogadat nem tisztitanak ki mielott betomnek.

2020. nov. 4. 14:45
 5/9 A kérdező kommentje:
De szomszed frissen lefrocskolt garazsat is megszemleltem. Termeszetesen sehol se vertek le a regi fellazult vakolatot, arra frocskoltek ra neki. Jaaj.....
2020. nov. 4. 14:46
 6/9 anonim ***** válasza:
80-as évek volt szerintem a magyar építőipar legalja. Legalábbis amit én láttam villamos tervezőként.
2020. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a nagyszüleim lakását is rabok építették, viszont szüleim 1975-ben úgy építkeztek, de itt se nagyon van derékszög, meg mikor csináltam gipszkartonos előtétfalat, akkor alul volt 5-centi, felül 10, de nem hinném, hogy a fal ilyen, inkább a vakolat, vagyis a kőműves volt bal..sz. Ex barátnőméknél a fürdőszoba kijelölését szűrta el az építésvezető, és kb harmada lett a tervben megrajzolt méretének.
2020. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a most építetteknél reklamálsz?

Azoknál amik eladásra épültek.

Sokkalta szarabbak, pedig ma minden a rendelkezésükre állna az építőknek.

2020. nov. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Miért nem a most építetteknél reklamálsz?"


A kerdesemben, bar kicsit bujtatva, de benne van az is, hogy a jelenlegi is szar.

2020. nov. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!