Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehetne helyettesíteni...

Mivel lehetne helyettesíteni egy 3d nyomtatott alkatrészt?

Figyelt kérdés

Remélem van itt egy ezermester, aki tudna segíteni.

Szóval szimulátor hoz szeretnék készíteni kormányt.


[link]


Ehhez hasonló képpen, a bibi az, hogy a kormány hátulján a kis henger alakú ("ház"?), amibe belerakja az elektronikát, egy általa kinyomtatott műanyag alkatrész, amit akárhogy néztem semmi hasonlót nem találtam, 3d nyomtatóm még nincs :( .


Ha valakinek van ötlete, hogy ezt hogyan lehetne megoldani, azt szívesen meghallgatnám. Sajnos a dolgot az is nehezíti, hogy a nyomatéktól nem kéne összecsuklania, és még a váltófüleket is rá kéne tenni.


Eddig arra a pontra jutottam, hogy valami fém szerelő dobozból esetleg bár lehet, hogy hülyén nézne ki(lehet hülye ötlet, sajnos igen laikus vagyok ebből a szempontból), aminek zárható a teteje.


Na igen, kb. Ennyi :)

A válaszokat előre is köszönöm!


2020. okt. 7. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Rétegelt lemezből kivágod, ha van akkor dekopírfűrésszel, ha nincs, akkor kézi lombfűrésszel. Annyi darabot vágsz, amilyen vastagra szeretnéd csinálni. Utána faragasztóval összeragasztod a rétegeket.


Ha van állványos fúród, akkor a lyukakat célszerű ezután kifúrni. Ha nincs, akkor minden rétegnél külön-külön kell kifúrni, és összeragasztásnál csavarral, vagy csigafúróval biztosítani hogy ne mozduljon el. Egyébként a kivágás menete ugyanaz mint a videóban maga a kormány rész, tehát kinyomtatod a mintát, ráragasztod, kivágod, kifúrod. Neked három minta kellene, egy ami a váltófüleket is fogadja, a fedél üreges része, illetve a fedél alja.

2020. okt. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%

Nem bonyolítanám túl, egy kötődobozt használnék a célra, erős, jól fúrható.

[link]

[link]

[link]


Ha mindenképp barkácsolni akarsz, akkor egy fa kockát vagy hasábot kifúrsz egy 40-50 mm-es lapos fafúróval vagy öntolásos fafúróval (linken lentebb görgetsz). Utána a kocka/hasáb sarkait egyszerű fűrésszel levágod.

[link]

2020. okt. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!