Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen satut vegyek?

Milyen satut vegyek?

Figyelt kérdés

fiatalon, milyen satut ajánlotok kertes családi házba, néhanapján barkácsoló emberkének?


Arra gondolok h. az apám satuja legalább 30 évig kibírta és még mindig megvan neki. Viszont olvastam akár itt is h. volt aki eltörte.


Milyen kb. 150mm-es satut ajánlotok?


A büdzsé max pár tíz ezer forint lenne, hisz 30-60 évre szólna :)


Köszi.



2020. júl. 6. 19:57
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

pl.: mi a fenében különbözik egy


75 000 HUF-os 150mm - [link]


vs.:


20 000 HUF-os 150mm - [link]


-től??

2020. júl. 6. 20:08
 2/14 anonim ***** válasza:

A 2. nem fog évtizedekig tartani, rendesen megfogsz vele valamit, és már el is törik. De nekem az első se tűnik olyannak, ami 30 évig tart, ha rendesen használják .

De hébe-hóba barkácsolni jó lehet akár az olcsóbb is .

2020. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt amire penzed van. Irtad hogy par 10 eft a keret, akkor a 70-100 eft-os satu nyilvan nem opcio. Vegyel meg egy olcsobbat, hasznald, ha tonkremegy kesobb veszel egy komolyabbat, ha nem jelent gondot kiadni 100 eft-ot egy satura. Lehet hogy egy eletre kiszolgal a 20 eft-os is, fiatalon ugy sem tudod milyen igenyeket tamaszt eled 20 ev mulva a munkad, hobbid.
2020. júl. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy békebeli satut vegyél használtan. Hidd el ha nincs szétgyilkolva akkor az még kiszolgál míg élsz.

Keress rajta hajszálrepedést lámpával de úgy hogy meghúzod erősen. Ha nincs akkor megveheted. Max pofát kell cserélni de az nem egy nagy dolog.

2020. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Fantom83 ***** válasza:
93%

Nakéremtisztelettel!

Felhomályosítanám a kedves kérdezőt,és az első választ adót.


1-A York saturól azt kell tudni,h ipari minőség.


2-Én magam is gyilkoltam olyan York satut,ami napi szinten,majdnem teljes műszakban kapta a kiképzést,olyan extrém csavarási igénybevételeknek is kitéve,h ember el nem hinné.

Ilyen mostoha körülmények között több mint 25 év után tört el,és lett kuka a sorsa.


3-Bicikli szerelő,aki időnként retró motorokat is felújít,18-20 éve vette a satuját,napi használat mellett,még mindig bírja neki.Nem bánta meg.Mondta,ha egyszer megadja magát a satu,biztos csak ugyan ilyet venne,mert párszor már vissza hozta az árát.


4- Tehát ha veszel egy 100mm-es York satut 33.700Ft-ért,az közel azt jelenti,h még a dédunokáid is használhatják a hobbi műhelyükben,mire megadja magát.


Majdnem jó lenne a békebeli használt satu-elv is,de ahogy írta a válaszoló vannak buktatói,és ha benézed,az olcsóbb megoldás többe fog kerülni,mint a drágább.Közel kétszer veszed meg ugyan azt,ha hibázol.

Nekem is békebeli satum van,de én törzsvásárló voltam egy "ószeresnél/lomtalanítónál",ezért van mélyen áron alul olyan jó satum.


Ha a Yorkot választod nem fogod megbánni,ebben biztos lehetsz.

2020. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom semmiképpen ne vásárolj olcsót! Én vettem 125mm-est,de roppant gagyi˛Möller/ Hatalmas holtjáték 12mm-es orsó,10mm-es 20 cm hosszú hajtószárral,mely sima lágy gömbvas. Hajlítani benne már nem is mertem kicsit vastagabb laposvasat,félvén eltörik. Magyarán ipari hulladék. Netről vásároltam,a képek alaján,ami igen megtévesztő volt.
2020. júl. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok: Mindenképpen szánj rá többet,ha nem akarsz csalódást okozni,min 40 e felett,de inkább többet. Vagy használtat,mint írták,de az minőség legyen! Nincs bosszantóbb a bóvli szerszámnál,és kidobott pénz is.
2020. júl. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A használt békebelinél az orsót és diót a legkönnyebb pótolni. Viszont ha anyag befogáskor felfele mozog a pofa, ott kopott a szán, az már gond. Illetve ha oldalra többet mozog a kelleténél. Ez már nem javítható.

Ilyenkor nem tudod befogni rendesen az anyagot, könnyen kiugrik .

2020. júl. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Diót sehol nem kaptam. Egy cégnél volt menetes kocka csillagászati áron. Abból reszeltem ki.
2020. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Az apád satujának mi a baja? Fel kéne újítani! Aki nem ért a satuhoz, átverik az fix, olcsó kínai satukkal. Békebelieket kell keresni, meg szovjet gyártmányt. Vannak régi magyar satuk is, egyre kevésbé kaphatóak. Azokba még volt rendes vas. A mai satuk nagyrészét rossz, és puha anyagból csinálják, több helytelen konstrukcióval, és indokolatlanul nagy kikönnyítésekkel.
2020. júl. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!