Intex külteri medence felállitásán mire kell odafigyelni?
"A medencét arra gondoltam,hogy nem homokra rakom,hanem lépésgátlora. "
???
Ha lépésálló hungarocelre gondolsz az jó ötlet. Nekem is az van alatta 5 cm. A föld alulról nagyon hűti a vizet.
Egy szolártakarót érdemes beszerezni. De nem a gagyi kínait hanem normális medence szaküzletből valót. Ha kánikula van akkor csak a szolártakaróval 28-30 fokos vizet lehet csinálni. Hidegfront után bizony nem egyszerű és nem olcsó felfűteni a medencét. Keress rá a hőszivattyús medencefűtésre. Talán az a leggazdaságosabb, de elég drága egy ilyen berendezés.
Gondolom adtak hozzá homokszűrőt. Abból megfelelő teljesítményű kell ilyen mennyiségű vízhez. Valahogy meg kell oldani a porszívózást is mert sok por fog lerakódni az aljára.
Az első szupereket írt.
Nekünk egy kicsi medence van feltöltve kútvízzel és a legnagyobb gond az algásodás!
Klórozni nem akarunk és piszok drága is lenne relatíve ekkora medencéhez, ezért naponta/kétnaponta újratöltjük.
Nekünk ennél egy fokozattal kisebb volt (aztán még kisebbek). Én magamban úgy könyveltem el utólag, hogy ez az, amit az ember életében csak egyszer vesz meg jószántából és kíváncsiságból, aztán csak (házastársi) kényszerre, annyi vele a fáradság és kínlódás.
Tökéletesen vízszintes aljzat kell., különben a medence széle nem mindenhol lesz azonos távolságban a vízszinttől, ami a későbbiekben statikai gondokat okozhat. Azért javasolják a homokágyat, mert azt könnyebb vízszintbe hozni, a lépésgátló követi a talaj dőlését. A lefedés szinte megoldhatatlan, a takaró mindig belelóg a vízbe, felakni és leszedni is nehéz, ha rajta összegyűlik a medencevíz vagy esővíz, arról bizony bekerül a medencébe. A kútvíz nem ajánlható feltöltésre, mert sok algát tartalmaz (zöld és kovamoszatok egyaránt), amelyek azután gyorsan elszaporodnak. A mikroorganizmusok ellen csak erős vegyszerezéssel lehet küzdeni, az meg a bőrnek nem tesz jót. Ekkora vízmennyiséget állandó szűréssel lehet csak valamennyire is megfelelő minőségben karban tartani. Önmagában a szűrés nem elegendő, mert a falakra és a fenékre tapadó mikroorganizmusok szőnyegszerű felületet képeznek, amit rendszeresen kefélni, seperni kell, a vízből meg csak szűréssel lehet eltávolítani.
Volt korábban medencém, és én is próbálkoztam azzal, hogy lépésálló hungarocelt teszek alá, de az csak akkor jó ha kemény és vízszintes talajon van, különben összetörik csak. Általában adnak hozzá valamilyen alátétfóliát, vagy ami még javasolnak az a geotextil.
Oda kell figyelni a vegyszerezésre, klórozni, fertőtleníteni azért ajánlott, ez mellett oda kell figyelni a pH-ra, és érdemes venni hozzá pelyhesítőt, ami talán a kútvíz zavarosságát is megoldja. Mivel gyerekeknek lesz, így ezekre érdemes odafigyelni. Ha jól van csinálva, akkor elég a szezonban 1x feltölteni, és tiszta a vizünk egés végig, nem lesz síkos a fólia, nem szárítja a bőrünket.... Persze ez mellett kell porszívózni, és folyamatosan szűrni, és ha nincs használva akkor letakarni.
#1 vagyok
Először csináltam egy keretet, a 100x20x5-ös járdaszegélyből vizszintben. Abba ment a döngölt föld széle -5 cm magasságban. Aztán geofólia és rá a hungarocell. Nyáron egy műfű szőnyegre rakom a medencét, télen egy vastag nylon fólia van a hungarocelen.
Valaki említette hogy a takaró belesüllyed a vízbe. Ha szolár takarót teszel a medencére az olyan mint egy vastag bubifólia. Arra simán rá lehet tenni a medence takarót én nem süllyed bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!