Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A plexi és a hobbi üveg...

A plexi és a hobbi üveg ugyanaz? Ha nem, mi a különbség közöttük?

Figyelt kérdés

2020. febr. 12. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A plexi műanyag. A hobbi üveg nem valami tudományos elnevezés, ki tudja, mit takar.
2020. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokták a plexit így is árulni.
2020. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZ67 ***** válasza:

A plexit (PMMA hivatalosabb nevén) szokták plexiüveg néven hívni.

A hobbiüveg már nagyon tág kifejezés, lehetséges, hogy valaki a plexire érti, de más műanyagfajtára is gondolhat.

2020. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az OBIban ezen a néven fut.Kitudja mit takar.
2020. febr. 13. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
El kell menni, megnézni személyesen hogy mi is ez a hobbi üveg. Amúgy ha plexi kell, miért nem mész olyan üzletekbe, ahol kimondottan erre vannak szakosodva és a kívánt vastagságú lapot méretre vágják neked?
2020. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZ67 ***** válasza:

Lehet, hogy pont nem plexi kell neki, hanem éppenhogy hobbi üveg, és arra keres szakboltot. :-)

A szakosodott üzleteknél (mint pl a fánál egy lapszabászat) a nagyobb mennyiségekre rendezkednek be,

előfordulhat, hogy van "maradék", de nem feltétlenül szolgálnak ki egy fénykép(tartó) méretű termékkel.

Az is igaz, hogy sokszor a bolti áron ezeknél 2x annyit kapsz (nagyobb táblát kifizettetik, felvágják több kisebbre).

2020. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert ezt találtam viszonylag jó árba. Elmentem megnéztem, nekem olyannak tűnt mint a plexi, de nem plexi van rá kiírva, ezért nem tudom biztosra, hogy az. Amúgyis háromszor kellett mondani hogy mit akarok, mire rájöttek hogy miről van szó. Szerintem még ők sem tudták. Veszek belőle egy kisebb darabot és majd kiderül :) Köszi mindenkinek!
2020. febr. 15. 18:35
 8/8 anonim válasza:

Ezt találtam a gutta.hu-n:


"A guttagliss hobbiüveg magas minőségű robusztus polisztirol lap. Törésállósága kb. 10-szerese egy hasonló vastagságú üvegének.


Nemcsak kezdő barkácsolók, hanem tapasztalt szakemberek számára is kedvező árú megoldás. Minden igénynek megfelel, egyszerűen és problémamentesen beépíthető.


Sokoldalú felhasználási lehetőséget kínál védőburkolatoktól elkezdve vitrinek üvegezéséig. A guttagliss hobbiüveggel szabadjára engedheti fantáziáját.


A guttagliss hobbiüveg ezen kívül kiemelkedő fényáteresztőképeséggel rendelkezik (93%)."

2021. máj. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!