Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan szedjem le a kilincset...

Hogyan szedjem le a kilincset a szobaajtóról?

Figyelt kérdés
Le kéne szednem a szobaajtómról a kilincset, de a kilincsen nem látok csavart, csak két "lyukat" alul és felül, benne pedig egy fém végződés. Ezt hogyan lehet kiszedni? Vagy letört a benne lévő csavar feje? Nagyon régi panelajtóról van szó. Imbuszkulccsal próbálkoztam már.
2019. okt. 18. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Jó enne egy nagyított, világos fénykép mindkét lyukról.

Az is lehet, hogy a szeg (fém) beletörött, de akkor ki kellene pottyannia.

Ha nem találsz más megoldást, vasfűrésszel fűrészeld le a szeg és az ajtó közötti résznél és vegyél új kilincset.

2019. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek:


[link]

[link]

2019. okt. 18. 15:08
 3/7 anonim válasza:
71%
10kg-os kalapácsot meglendíted 0,5 perc alatt megvan
2019. okt. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod a pöcköt kiszedni, akkor elő a flexet, és levágod.

Majd jöhet az új kilincs.

2019. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 2. képen imbuszcsavart képzelek... Úgy látom, már tönkre van nyúzva. Az első kép alighanem a kilincs alsó oldala...

Van tippem, de legcélszerűbbnek látom, hogy levágod a kilincs szárát, ami az ajtón átfut azon az oldalon, ahol a csavar van (ha az csavar egyáltalán). Mindegy, hogy mi van ott - vágd le és tegyél új kilincset. Szükséges kicsavarnod? Nem maradhat minden úgy, ahogy van?

2019. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Áhhh...

" csak két "lyukat" alul és felül," Ha ez a lyuk csak kb. 2-3mm,akkor fogj egy 50-s szöget,meg egy kalapácsot,és alulról felfele próbáld meg kiütni vele a stiftet!

Imbuszos(vagy hernyócsavaros) rögzítésnél nincs alul~felül lyuk! Sőt! általában vízszintesen van a rögzítés. A nagyon réginél stift van csavaros kb. 20~25 éve létezik.

2019. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy van ilyen "stift" amit ki lehet ütni, de én még sosem láttam ilyet. Igazából ez érdekelt, hogy valaki írja-e rá rögtön, hogy ez az és ki lehet szedni valahogyan. Ütögetni próbáltam alulról, de nem mozdult meg. Valószínűleg veszek egy kis fémfűrészt ls megpróbálom akkor azzal levágni.
2019. okt. 19. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!