Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kilincset, hogy kell cserélni?

Kilincset, hogy kell cserélni?

Figyelt kérdés
Bejárati többpontos helyen záródó fa ajtó, de igazából ez lényegtelen. Zár jó, a kilincs viszont cserére szorul, mert nem szorul és így nem lehet úgy rácsavarni a csavart, hogy amúgy kintről akár egy cm-t is ne lehessen kihúzni. Másik kilincs beszerezve, gondoltam csavar ki, kilincs tengellyel kiránt, másik bedug, csavar vissza és kész. De a tengelyt nem tudom kihúzni, mert akad, másik ajtón is néztem anno, abból se tudtam csak úgy kihúzni a tengelyt. Kijön vagy 6-7 centit, de a vége bennakad a zárba. Most ez feszegessem, üssem ki, mert ki kéne jönnie, vagy nem úgy van az és valamit szarul csinálok és mást is kell a cseréhez elvégezni előtte. Köszi!
2018. júl. 19. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokféle kialakítás van. Lehet, hogy a másik kilincsfélen is van csavar, a tengely pedig a zár része. vagy, a kilincs szerves része a címnek/zárpajzsnak és csak azzal együtt jön ki.

vagy jó volna egy kép.

2018. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy záron általában 2 kilincs van (kivéve, ha nem), egyik kint, másik a lakás felőli oldalon. Mindkét kilincset le kell venni ill. meg kell vizsgálni , mert ahogy #1 íja, többféle kialakítás van. Egyébként a legjobb a régi, hagyományos fajta, ahol az egyik kilincs egybe van építve a kilincstengellyel, míg a másik kilincset a tengely másik végére (a belső, lakás felőli oldalon) egy kúposszeggel van rászerelve a tengelyen átmenő réselésen átvezetve.
2018. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet, hogy a kilincs (tengely) a címekkel együtt van szerelve, és nem lehet csak azzal együtt cserélni.


Tehát valami ilyesmi:

[link]

2018. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Zárat kulccsal kicsit megmozgatni?
2018. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kilincs oldalába van egy hernyócsavar. Azt hajtsd ki rendesen. Mert ha csak félig hajtod ki, lehet hogy a vége beakad és azért nem lehet teljesen lehúzni.


Mondjuk egy fénykép nem ártana, hogy lássuk hogy fest, amivel bűvészkedsz.

2018. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fénykép. Ugyan már, ez a 2018as gondolatolvasó vb. pro szekciója.
2018. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kilincstengelyén nincs egy műanyag lap? Ha van azt szedd ki.
2018. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
olyan, mint amit a kettes ír, a legalapabb alap, a tengelyen van a külső kilincs, a belsőt lehet lecsavarozni és, ahogy mondtam a külső kilincset a tengellyel, ha nem rögziti bent már a csavar akár kihúzható 10 centire is, csak utána akad.
2018. júl. 20. 08:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!