Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi pénzzel indultatok...

Mennyi pénzzel indultatok neki az albérletnek? Nekem jelenleg van kb.1750000em, és szeretnék Budapesten olyan albérletbe menni, ami frekventált helyen van. 20 F

Figyelt kérdés
2018. dec. 22. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi időre akarod kivenni?
2018. dec. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hosszú távra tervezem, főleg hogy dolgozok már.
2018. dec. 23. 06:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1.750.000? Az jó lehet kezdetnek bőven. 2 havi kaucióval számolj plusz egy bérleti díj. Ezen felül nem mindegy, hogy bútorozott e vagy sem, esetleg csak gépesített? Mert ha nem, akkor azért hamar elfogy ez az összeg. Viszel e otthonról ágynemű garnitúrát, kisgépeket? Kell az elején egy jó adag tisztítószer, fogyóeszközök, fűszerek stb, de ezek folyamatosan gyűlnek. Hagyj mindeg tartalékot pénzből, nehogy gondba kerülj. 3 havi megélhetésre való már jó.
2018. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja,hogy az is kérdés, hogy én mennyivel indultam neki? 18 évesen ketten béreltünk egy garzont, 30+ rezsiért. Nem az őskorban, bő 10 éve. Így az 30 volt kezdetben (fél kaució fél bérleti díj), ezen felül néhány 10.000 szülőktől és diákhitel. Napról napra éltem, de élveztem. Suli mellett aztán végig diákmunka, vége felé részmunkaidős főállás, de tartalék akkor sem nagyon volt. Aztán szépen kialakult azóta az egzisztencia.
2018. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 900 ezrem volt. Kauciót nem kértek, ismerőstől vettem ki a lakást négy éve 50+rezsiért. Részben volt csak bútorozott, kellett vennem hűtőt, ágyat, pár szekrényt, így azért jól jött a megtakarítás.

Ha frekventált helyen szeretnél Budapesten albérletet, akkor legalább 120+rezsire készülj + 2 havi kaucióra. És még lehet bútorokra is szükséged lesz.

2018. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bútorozottra gondoltam én is, ahol van ágy, mosógép, asztalok, szekrény, mivel annyi ruhám meg cipőm van, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni.
2018. dec. 23. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Kezdésnek 2 havi kaució és egy havi bérleti díj kell, meg egy rendes nagybevásárlásra való, hogy legyen otthon só, konyharuha, egy serpenyő meg ilyesmi. Miből gondoltad, hogy közel 2 millió kell kivenni egy albérletet? Vagy nem dolgozol, és a következő évekre összesen ennyi pénzed van lakást bérelni?
2018. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De, van rendes állásom, szerencsére jól keresek üzletvezetőként, viszont az is fontos nekem, hogy 500000nél többet nem szeretnèk kiadni a 2 havi kaucióra és 1. havi bérleti díjra.
2018. dec. 23. 12:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha majdnem két milliód van és jó állásod akkor próbálj még összeszedni egy kis pénzt és hitelből lakást venni. Aztán ha majd nem akarsz ott lakni később akkor kiadod, de felesleges albérletre költeni ha hosszú távra tervezel és az önerő nagyrésze rendelkezésedre is áll :)
2018. dec. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minimum 20%-25% önerő kell a pozitív hitelbírálathoz, tehát 2millióval maximum 8-10 milliót tud felvenni, azért Budapesten egy fürdőszobát nem tud venni az ember.
2018. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!