A jelenlegi ADÓZÁS? Csak BIZTOS választ kérek!
A JELENLEGI 2018-ra vonatkozó szabályok szerint hogy kell albérlet után adózni?
A-tól Z-ig érdekel, mi a menete.
Be kell-e valamit valahol jelenteni, pl. hogy kiadom?
Mert ezeket úgy értelmeztem, hogy nem adóköteles:
"Az adózás rendjéről szóló törvény 16.§-a szerint, adóköteles tevékenységet csak adószámmal rendelkező adózó folytathat, de a 22. § (16) bekezdése értelmében bérbeadás esetén ez nem kötelező, ha a bérbeadási tevékenységre nem választja az áfa-kötelezettséget és a bérlő nem kér számlát, és nem egyéni vállalkozó magánszemélyről van szó."
Ha biztosan tudod az ezévre ( 2018 )vonatkozó szabálytokat, csak akkor írj!
Köszönöm!
Köszönöm, nagyon hasznosakat írtok!
A rezsi bonyolít nagyon. Nem kérhetem el a rezsiszámlákon szereplő összegeket, mivel azok a kiadó lakás és egy másik lakás fogyasztásai összesen. Így a bérlő nevére sem írathatom az órákat.
Talán a lehető legprecízebb volna a két lakásban lakó személyek száma szerint részarányosan számolni a rezsit. De gondolom ezt nem engedi meg a jogszabály. KábelTV, Internetköltség elosztása nem is tudom, hogy lenne szabályosan lehetséges, mikor egy előfizetés van a két lakáshoz.
Talán a fix rezsi lenne járhatóbb út.
Nem tételes adózás esetén is lehet kiadásom (a rezsi)?
Minden szabályos ha a szerződésben kikötitek. Számolhatod részarányosan a rezsit, ha tudod bizonyítani átvételi elismervénnyel, vagy átutalással, hogy ennyi összeget vettél át rezsi címen a bérleti díjon felül. S rögzítve van a lakásbérleti szerződésben, milyen módon, milyen arányban fizetik neked a közüzemi díjakat a bérlők. Persze ezt csekkekkel, átutalással bizonyítani kell a nav felé.
Nem tételes adózás esetén nem számolhatsz el semmit! Levonod a 10%-ot és annyi.
Én is hadd kérdezzek:
Ügyvédi költséget (lakásvásárlás, jogi tanácskérés a kiadáshoz) , közjegyzői költséget (bérleti szerződés), adótanácsadás költségét, utazási költséget, telefon- és internetköltséget el lehet számolni költségként, tehát levonható az adóalapból?
Még azt elfelejtettem írni, hogy a 100ezer Ft feletti ingóságokat nem lehet költségként elszámolni, csak átalányamortizációval, ami szívás.
A saját felújításból csak azt tudod elszámolni, amit számlával tudsz igazolni. Tehát sajnos csak a tapétát és a festéket, magát a munkát nem számolhatod el.
Az autó használattal kapcsolatban itt egy leírás: [link]
Én inkább megkérdeznék egy adótanácsadót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!