Ha albérletben vagyunk, akkor kinek jár a gázártámogatás?
Szerintem hivatalosan valóban a szerződő félnek jár,de a valóságban a fogyasztó aki használja a gázt, az az albérlő. Ha van albérleti szerződése, akkor erre hivatkozva a tulajdonos egyes jogait megszerezte az adott ingatlannal kapcsolatban(birtoklás stb).Amíg tartja magát a szerződéshez. Még akkor is,ha a tulaj van szerződve, szerintem kötelessége lenne továbbadni a kedvezményt az albérlőnek.Vagyis annyival kevesebbet kellene kifizetnie. Ez szerintem teljesen jogos kérés. A tulajnak vesztesége nem származik belőle. Ha nem lett volna albérlő és nem is lett volna fogyasztás ,akkor nem is vontak volna le tőle fogyasztást és nem is kapott volna vissza semmit.
Az adózásos témához meg annyit,hogy kétféle adózás tipus van.
- A fix 10%-os amibe valóban bele kell venni minden kifizetést(így a rezsit is) és annak a 10%-ával kisebb összeg után kell adózni
-és az elkönyvelt ,ahol részletesen minden költség fel van tüntetve és a tényleges jövedelem után adózik.
Nyilván,ha a rezsi többször ugyanannyi vagy több is mint a bérleti díj, akkor a 10%-os megoldás ritkahülyeség. Kivéve,ha a bérlő közvetlenül fizeti a számlákat és nem a tulajdonoson keresztül. Olyankor azzal nem kell elszámolni ,mint bevétel.
64%-os! Ritka egy erőszakos, arrogáns ember lehetsz. Van egy olyan megérzésem, hogy te is adsz ki lakást. Azért meglehet a másik oldalt is nézni...Rendes, megbízható bérlő vagyok.Pontosan fizetek. Sok főbérlő úgy csinál, mintha jószándékból engedné ott lakni az embert ingyen. Azt bezzeg elfelejti, hogy az ő pénztárcáját tömöm. A válaszok alapján jogos, hogy felmerült bennem ez a kérdés.
Köszönöm a válaszokat! Majd a főbérlő reakcióját leírom.
25ös.
Hivatalosan a 10%-os kedvezmény a teljes bevétel után számolható. (Amibe a rezsi is benne van,ha azt a tulajnak fizeti a bérlő) Más kérdés,hogy esetleg kutya se ellenőrzi,ha azt nem számolják bele, vagy úgy csinálnak mintha közvetlenül a szolgáltató kapná a pénzt. De hivatalosan akkor is a 10%-os kedvezményű adózási mód alapjába számít minden bevétel.
A külön könyvelésűnél az így kapott rezsit pedig nyilván le lehet írni,mint veszteség,hisz azt továbbadta a szolgáltatónak a tulaj.(Ha továbbadta/kifizette)
Érdemes elgondolkodni azon, amit a 27-es válaszban van. Ha valaki hosszabb ideig ad ki lakást, és van egy minimális érzéke ehhez, akkor jobb a tételes elszámolás:
ha az ingatlan 10millió, akkor az elszámolható ÉCS 2%-a, azaz 200000HUF költését simán leírhat. Ami messze több egy ilyen ingatlan után kapott bevétel 10%-ánál.
Ha pedig bármi költsége keletkezett, azaz vett valamit vagy szakembert hívott, akkor azt is elszámolhatja, plusz a biztosítást is. Állagmegőrzés, jogi tanács, közjegyzői díj, nem beruházási tételek: vízcsap, festés, ablaküveg törés...
Ellenben hat évig őrizgetni kell a számlákat és tételesen vezetni....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!