Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Így kiadnátok egy lakást?

Így kiadnátok egy lakást?

Figyelt kérdés
Van egy lakásunk amit tervezünk kiadni viszont nincs benne kb semmi, van egy ősrégi gáztűzhely, hűtőt, mikrót viszünk de mosógép nincsen. Így is érdekelne valakit szerintetek (amúgy jó elhelyezkedés, jó környék, városközponttól 5-10 perc gyalog)vagy érdemes lenne minimum gépesíteni?
2018. márc. 5. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Kezdd el hirdetni, és ha a bérlőd igényli, vegyél neki mosógépet, vagy amit szeretne. Nehéz ezt előre kitalálni, hogy hogyan lenne a jobb, van olyan bérlő, akinek van saját holmija, van olyan is, akinek nincs.
2018. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Milyen a város lakosság szempontjából? Egyetemváros, vagy van esetleg fősuli? Például én egyetem alatt sok olyan albérletet láttam ahol nem volt mosógép. Mindig haza kellett vinni a szennyest.
2018. márc. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi időre akarnátok kiadni. Ha csak ideiglenesen, vagy diákoknak, akkor nem árt, ha van minden. Felnőtt emberek viszont bérlés esetén is jobban szeretnek maguk által berendezett otthonban élni, nem a tulaj cuccait kerülgetni, szóval még előny is egy bútorozatlan lakás.
2018. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A gáztűzhely a lakás része, a többi nem, abból vegyél valami alsó középkategóriást 50ért ne az ősrégit vidd oda, a többi viszont opcionális. Én a többi nélkül adtam ki először, aztán egy gépesítettbe költözött a lakó és megvettem tőle fillérekért amit már nem tudott továbbvinni.
2018. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Győrben van a lakás, az egyetem 15-20 perc gyalog de igazából bárkinek kiadnánk aki normálisnak tűnik, a hűtő, mikró nem mai darab de nem voltak használva szinte semmit, akkor lehet az lesz hogy meghirdetjük aztán ha a lakónak van rá igénye kerítünk (a gáztűzhelyet le akarjuk cserélni, egy évig kellett használnunk de az agyamra ment, működik csak ki kell tapasztalni)
2018. márc. 6. 05:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor fiatalként albérletbe mentem (hosszútávra terveztem), akkor úgy vettem ki egy lakást, hogy hűtő nem volt benne. Mosógép volt, de idő közben megdöglött.

Úgy egyeztünk meg, hogy megveszem és ha költözök, akkor megbeszéljük, hogy szeretném-e vinni, vagy kifizeti a tulaj. Végül a mosógép maradt (nem fért be az új helyre), a hűtőt vittem és milyen jól jött, hogy azt legalább nem kellett venni, amikor saját lakásba költöztem. :)

Összességében azt gondolom, hogy egy albérlet akkor jól kiadható, ha nem ősrégi cuccok vannak benne. Legalább egy kicsit érdemes "felújítani" nem drága, de mutatósabb cuccokkal és mindjárt jobb áron ki lehet adni baromi gyorsan.

Ha találtok egy szimpatikus bérlő jelöltet, akkor ajánljátok fel neki, hogy amennyiben igényli, esetleg egy mosógépet még vesztek oda, de már a hirdetésbe is be lehet írni, hogy a gépesítés megegyezés kérdése. Ez az első bérlő döntési joga, a továbbiak meg a későbbiekben majd alkalmazkodnak. :)

2018. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a fűtés kérdése sem mindegy. Ha bérbeadod ,de nincs fűtőrendszer, akkor legalább bele kell írni a szerződésbe. Ez nyilván értékcsökkentő. Illetve az is,ha csak árammal lehet megoldani a fűtést. Legalábbis téli időszakra így kiadni elég macerás.

Lehet berendezések nélkül is kiadni,csak akkor olcsóbban,mintha be lenne rendezve mindennel. Mindent a szerződésbe kell írni, hogy a későbbiekben ebből vita ne legyen és ne az legyen,hogy nem abban állapodtatok meg.

2018. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb 2 vegletet alkalmaznam: berendezve teljesen, vagy uresen teljesen. Utobbinal kevesebb jelentkezo lesz, de szerintem aki arra jelentkezik hosszutavu es komolyabb szandekai vannak.

En is total uresen vettem ki megyeszekhelyen kozponti helyen, inkabb ez en butoraim/berendezeseim romoljanak mint utolag vitatkozni a tulajjal.

2018. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!