Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnánk normális...

Hogyan tudnánk normális albérlőt találni?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, 2 éve házasodtam. Van egy szép panellakásom, klassz környéken, aholélünk. Nejemmel most közös nagyobb lakást szeretnénk venni, az enyémet pedig kiadni. De hogyan tudnék normális albérlőt találni, aki nem lakja a lakást, sajátjaként használja, mégis fizet rendben és időben? Diákokkal kevesebb a baj?

Mennyiért lehet kiadni egy szépen felszerelt (mosogatógép, mosógép, hűtő, klíma), 5 szintes épület, 4. szintjén lévő 48nm-es panellakást kiadni, Szeged Felsővárosában?

Érett, intellgens emberek véleményére vagyok kíváncsi!



2018. febr. 13. 16:13
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos a szóbeli szerződés is szerződés, csak nehezebb bizonyítani, de ilyenkor mindig akad egy rahedli tanú, mindkét részről, akik bizonygatják a haver, vagy a rokon igazát.

És hol? Természetesen a bíróság előtt.

Na, odáig nem szabad eljutni!

Ne a kiskapukon törd a fejed Kérdező, mert magaddal cseszel ki, úgy csináld, ahogy mondtam, mert az már a gyakorlatban kipróbálva és remekül működik!

2018. febr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
48%
Az okoskodónak üzenem: nem kell indok a felmondáshoz. De ha kell, akkor azt mondja a tulaj, hogy férjhez ment az unokahúga, neki kell a lakás. Ellenőrizd le, ha tudod. Az meg, hogy a kétes elemek elmennek, az nem baj, csak egy normális kell, hogy kivegye a lakást. De nyilvánvalóan az ellenkező oldalon állunk, leírta, hogy ő bérlő. Szerencsére nem ők diktálnak. Ha a bérlők nagyon túlzásba viszik a hepciáskodást, akkor kevesebb tulaj ad ki lakást emiatt, ettől felmennek az árak. Ez kell nektek bérlők?
2018. febr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
78%

"Ha a bérlők nagyon túlzásba viszik a hepciáskodást, akkor kevesebb tulaj ad ki lakást emiatt, ettől felmennek az árak. Ez kell nektek bérlők?"



XDDDD jesszus de buta vagy haha



mi 7 éve élünk ugyanabban az albérletben. A akás tulajdonosa pedig befektetésnek vette a lakást, így nincs olyan hogy "az unokahuga férjhezmen"

Nekünk határozott évre szól a szerződésünk, és mindig egy évvel hosszabbodik a szerződés. A lejárat előtt 2 hónappal lehet felmondani mindkét részről. Ha előbb felmondjuk 2 havi kauciot megtarthat a tulaj. Ha ő mondana fel lejárat előtt akkor 4 havi kaucio összeget fizet meg nekünk.


Kérdező, úgy találsz jó bérlőt, ha te is úgy állsz hozzá, hogy a lakás bérbeadás mindkettőtöknek előnyös üzlet. Nem pedig úgy mint itt egyesek...


Normális áron, korrekt hozzállással add ki.


amúgy tényleg szimpátia, szerencse meg emberismeret.

De fordítva is igaz: a tulajok között is van idióta... A bérlőknek is nehéz ám normális tulajt kifogni..

2018. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

én diákokat azért nem ajánlom, mert jönnek-mennek, hangosak, buliznak... folyton keresni kell az újabbakat ha elmegy 1-1. gázok


Mi pl a feleségemmel ketten vettük ki a lakást ahol 7 éve élünk, sőt gyerekünk is van.

(Gyerektől nem kell félni, ha közjegyzős szerződésed van akkor a gyerekkel is ki lehet tenni a bérlőt :D )


ha én adnék ki lakást, vagy egyedülálló férfinek vagy párnak adnék ki lakást. vagy családnak (ha igazoltan elég pénzt keresnek...) mert ezek a "típusú" bérlők nem vándorolnak.

2018. febr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az előrefizetős villanyóra vált be.

Nem hiszek a közjegyzői szerződében. Biztos hatásos, lehet rendőrt is hívni és kirakni a bérlőt, ha nem fizet, de ez ennél egyszerűbb megoldás.

Én kemény vagyok a bérlőkkel és törvénytisztelő. Nem tudnak feljelenteni és egyből elmennek, ha nem fizetnek. Fizess rá adót és tartsd kezedben az irányítást!

Gáz órában is működik.

Ha nem fizeti ki előre, nem lesz árama, gáza és magától elhagyja az ingatlan. Ezzel kikényszeríted a távozást.

Úgy működik, mint egy feltöltőkártyás telefon.

Az adó meg nekem ingatlanonként 8-10%

15% lenne, de az összes költséget elszámolom. Körülbelül ennyire jön ki, és nyugodtan alszom. Éves amortizáció 2%, felújítások, bútorok, stb.

Minden rezsi számla az én nevemre jön, amit szkennelve elküldök a bérlőnek. A rezsi először plusz bevételnek számít, de költségként egyből elszámolom és így nulla az adózása.

Szóval sok sikert hozzá és ne engedd ki a kezedből az irányítást, mert a fejedre nőnek.

2018. febr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
13-as, ne erőlködj, nem fogja felfogni :D
2018. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 xswerdy ***** válasza:
8-as: "Határozott idejű szerződést köss..." ezt sokan szokták tanácsolni, de szerintem semmi értelme. Egy lejárt határozott idejű, és egy szabályosan felmondott határozatlan idejű szerződés között semmi különbség nincs. Egyik sem jogosít már a lakás használatára, de ha a bérlő nem akar kiköltözni, akkor pedig ugyan azt az utat kell végigjárni, hogy kilakoltasd.
2018. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

#17 Szerinted nincs értelme, magánügyed!

Olvass utána a nem peres eljárásban történő lakáskiürítésnek, akkor képben leszel! Lejárt határozott idejű szerződésnél lehet alkalmazni.

2018. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Tényleg jól írta a 8-as:


"- jóhiszemű jogcím nélküli lakáshasználó bérlakásban (pl. lejárt a szerződés)


A jogszerű eljárás szerint a bérlőt először fel kell szólítani a lakás elhagyására, megindokolva azt. Ha a felszólításnak nem tesz eleget a bérlő, akkor a bérbeadónak bírósághoz kell fordulnia, és a lakás kiürítése iránt pert kell indítania. A bérbeadónak kedvező ítélet esetén – ha a bérlő továbbra sem költözik el – bírósági végrehajtás keretében lehet a lakást kiüríttetni.


Amennyiben a bérleti szerződés megkötésekor a bérlő közjegyzői okiratban kötelezettséget vállalt a lakás elhagyására a bérleti szerződés megszűnésének esetére, akkor a bírósági eljárást meg lehet spórolni, mert a közjegyzői okirat záradékoltatásával az azonnal végrehajthatóvá válik, tehát a felmondás után a közjegyzői okiratot el lehet látni végrehajtási záradékkal, és egyből indulhat a lakás kiürítése.


Amennyiben a bérleti szerződés határozott időre szólt, akkor létezik egy gyorsított eljárási lehetőség a kilakoltatásra, a bérbeadó a határozott idő lejártát követő 60 napon belül kérheti az önkényes lakásfoglalás esetén alkalmazható rendelkezések alkalmazását, ha igazolja, hogy a határozott idő eltelt.


Figyelem: önkormányzati és állami bérlakások estén bizonyos esetekben a lakásban maradt jogcím nélküli használó cserelakásra tarthat igényt!"


[link]

2018. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
22%
Kedves %19, nagyon tévedsz. Ti bérlők és mi kiadók ellenkező oldalon állunk, sosem leszünk partnerek. A te érdeketek a kevés díj, a nem beleszólós, mindent rádhagyó tulaj. A mi érdekünk az elérhető legnagyobb haszon, mert a lakáskiadás nem arról szól, hogy nektek jó legyen, hanem a pénzről, vagyis a befektetésről, ahogy mondtad. Ti sosem lesztek alkupozícióban, mert egyrészt a kereslet mindig nagyobb, mint a kínálat, vagyis harcolnotok kell a normális albérletekért, és vegyétek szerencsének, hogy vannak emberek, akik a saját tulajdonukat hajlandók nektek átengedni pénzért, eltűrni, hogy szarjuk le módon tönkreteszitek a berendezést, a cuccokat, mert nem a tiétek. Ha nem lennénk mi, ti nem tudnátok hol lakni, vagyis hátrább az agarakkal. Ha nem jön össze a kiadás nekünk valamiért egy ideig, akkor legfeljebb üresen áll a lakás egy darabig, de ha nektek nem jön össze a bérlés, akkor mit csináltok? Ha sikerülne minden tervetek, vagyis a gyűlölt lakáskiadók eltűnnének, aztán hogyan tovább? A kérdező egyébként mint lakáskiadó kérdezett, nem pedig mint bérlő, és eszerinti válaszokat vár.
2018. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!