Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadom a lakásom albérletbe,...

Kiadom a lakásom albérletbe, bejelentkezhet a bérlő?

Figyelt kérdés

2017. szept. 6. 15:55
1 2 3
 11/25 TappancsMancs ***** válasza:
87%
Kimaradt hogy ha a bérbeadó nem engedi a bérlőnek a lakcímbejelentést akkor a Ptk. 1:5. § [A joggal való visszaélés tilalma] -át követi el.
2017. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
66%

Azt látom kötelezettség az van!

De arra tudtok-e példát, hogy az állami szervek kiállnak a helyesen eljáró bérbeadók mellett?

Mert a bankok érdekeit azt tudják érvényesiteni, az egyszerű magánemberét meg nem...

(Én azt gondolom, itt a jog már régen csak a gazdag kiváltságokért van, meg egy-két "haverért")

2017. szept. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
40%
10-es: biztos igazad van a jog ismeretében. A gyakorlatban nem szokták engedni a tulajok az állandó lakcimbejelentést, mert sokéves pereskedés után sem birják akkor kirakni a nemfizető bérlőt. Csak tartózkodási hely bejelentést szoktak engedni. Szóval akinek nincs állandó lakcime, annak nem szabad kiadni a lakást. Sajnos a magyar jog nem védi a tulajokat, vagy legalábbis nem elég hatékonyan. Emiatt áll sok lakás inkább üresen, és mivel hiánypiac lett, legalábbis Bp-en, az egekbe szálltak az albérletárak. Nagyon kockázatos üzlet a tulajoknak, és a kockázat érvényesül az árakban, ilyen a piac.
2017. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%

#12 #13 hülyeségeket beszél. Az üzletfelek közötti esetleges jogvitához semmi köze a lakcímbejelentésnek; a lakást jogtalanul használó bérlőt nem nehezebb "kirakni", ha állandó lakcíme (helyesen: lakóhelye) a bérelt lakás címe, ez kimondottan benne van a jogszabályban. Ebből az is következik, hogy ha nincs bejelentve a lakóhelye, attól meg nem lesz könnyebb kirakni. Önmagát csapja be, aki erre számít, és másokat csap be, aki ezt hirdeti.


Ismét szép példáját láttuk annak, hogy aki egy nagyon alapvető és nagyon elterjed jogsértésre, a lakcímbejelentés megtiltására felhívja a figyelmet, azt rögtön leugatják azzal, hogy minden bérlő nemfizető. Nem mintha lenne a kettőnek bármi köze egymáshoz, ráadásul a lakcímbejelentést ugye akkor tiltja meg a tulaj, amikor a bérlő még semmiféle nemfizetést nem követett el, nevezetesen a beköltözéskor. A lakcímmel szívatás tehát arra jó, hogy valaki más sarát elverjék minden bérlőn, akiknek a többsége természetesen tisztességesen fizet (máskülönben miért foglalkoznának a tulajok bérbeadással...).


Az üresen álló lakások problémájára pedig nem az a megoldás, hogy kívánságműsort rendezünk a tulajok számára, amíg méltóztatnak rendeltetésszerűen hasznosítani az ingatlant, hanem egy jó kis bírság! Mint Németországban: ha 3 hónapnál tovább üres egy lakás, akkor 50 ezer euróig (15 millió Ft) terjedő bírságot fizet a spekuláló tulaj.

2017. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 xswerdy ***** válasza:
100%

A lakcímbejelentést nem ad semmilyen plusz jogot a bérlőnek, szóval semmi veszteni valód nincs, ha megengeded, hogy bejelentkezzen.


A bejelentkezést úgy tilthatod meg pl., ha irodaként adod ki a lakást. De sok értelme nincs.

2017. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 TappancsMancs ***** válasza:
Igen, mivel jogszabály így a bíróság nem veszi figyelembe a lakcímbejelentést ilyen szempontból, hogy mondjuk nem fizet vagy a szerződés lejárta után nem hajlandó kiköltözni. Jogot csak ismerik már. Ahol perek vannak azok mind más esetek, de nem lakcímbejelentés miatti esetek.
2017. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

14-es: Németországban sokkal keményebbek a lakásbérlés feltételei. Ott kezdődik a dolog, hogy viszed magaddal a 20 euróért kiváltott Schufa igazolásodat, hogy soha senkinek nem maradtál adósa... mert Németországban központi adattárba kerül mindenki, aki nem fizetett ki vmit vmikor lakásbérlőként... !!!!!!!!!!


Nálunk meg röhögve távozik a bérlő, menjen a tulaj perelni tiz évig, fizessen ügyvédet...


Németországban kérik a hivatalos jövedelmi igazolásodat... nálunk meg oda se birod adni, mert a jövedelmed nagy része feketén kerül a zsebedbe.

2017. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

#17 és ennek mi köze van a lakcímbejelentéshez?


De ha már itt tartunk: Németországban általában nem kell a tulajdonos aláírása a lakcímbejelentéshez (eszükbe se jutna egyébként megtiltani, nem olyan taplók), de amelyik városban igen, ott 1000 eurós (300 ezer Ft) bírságot fizet az a tulaj, amelyik nem írja alá a bérlő beköltözésétől számított egy héten belül az igazolást!

2017. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Tök felesleges itt Németországgal hasonlitgatni a viszonyokat. Németországban rendezettek a lakásbérlési ügyek, megvan a tulaj védelme, megvan a bérlő védelme, jogok, kötelességek, adózás, stb. Magyarországon ez túlnyomórészt feketepiac, iszonyatos rendetlenséggel.
2017. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt kiadnád a lakást érdemes egy konzultációra befizetni egy nállad tapasztaltabb ingatlanossal vagy rettenetesen jó utána nézni a témának az interneten.


Sokan kiadják a lakásukat egy általuk összeeszkábált szerződéssel, ami szinte semmire sem jó és meghökkennek amikor a bérlő nem fizet és nem tudják kirakni.


A gyakorin sok jó tanácsot szoktak adni, de kezdőként ha kiakarnék adni egy lakást, mindenképpen profihoz fordulnék...

2017. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!