Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A közös képviselönek bérházban...

Laci12q kérdése:

A közös képviselönek bérházban mennyi köze van a köztem és a tulajdonis közti megállapodáshoz?

Figyelt kérdés
Kibéreltem egy lakást amihez tartozik udvar sok garázzsal és auto beállási lehetöséggel havi dij ellenében aztmondta a tulaj ezzel nincs is gond, viszont mikor bementem a közös képviselöhöz ö közölte velem, hogy bérlö nem állhat be csak tulajdonos! Elég fenyegetözve. De most a kérdés mi köze van neki, hogy én állok e- be vagy a tulaj ha ö oda adja a kapunyitot. Nem az lenne a dolga hogy rendben legyen a ház és beszedje a vizpénzt? Van erre joga h kitiltson akárkit is ha az nen okoz kárt és nem szeg szabályokat?
2017. aug. 12. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha a lakáshoz tartozik hivatalosan is a garázs is, akkor neki ebben kuss van.Csak megakarja játszani a főnököt,pedig ehez semmi köze ilyen alapon,mert nem ő a tulaja.

Ilyen alapon még azt is meghatározhatná,hogy kinek adhatják ki a lakást is.

Én szrnék a pofájára,de azért normálisan mondanám meg neki.Lehet,hogy ő akarja hasznosítani saját zsebre és próbálkozik.

Ha a bérlő áll be ,akkor is egy helyet foglal,ha tulaj,akkor is uaz a helyzet.

2017. aug. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

"Van erre joga h kitiltson akárkit is ha az nen okoz kárt és nem szeg szabályokat?"


Igen, ha benne van a társasházi szmsz-ben, akkor nem állhatsz oda. Ha nincs benne akkor odaállhatsz.

2017. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

#1

Nem garázs tartozik a lakáshoz, hanem "auto beállási lehetöség havi dij ellenében"

2017. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha a lakáshoz tartozik havidíj ellenében autóbeállási lehetőség, ami ki van fizetve, - a szerződésetekben benne van, hogy használhatod, mert a tulajdonos átadta neked a jogot - akkor a kk.-nek köze nincs hozzá.

Ha nincs a szerződésetekben, akkor visszamenőlegesen csináljatok egy szerződéskiegészítést erről és kész!

2017. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Előző válaszomhoz:

... és ha a birtokodban van ez a szerződés vagy szerződéskiegészítés, akkor nyomd az orra alá és a további meccset rendezze a tulajdonossal!

Szerintem alapban nem veled van baja, hanem a tulajjal és így akar neki kellemetlenkedni.

2017. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonosnak, amikor bérbe adta neked a lakást, tudnia kellett, hogy a társasház működési szabályzata mit ir elő a parkolásra, gépkocsibeállásra. A vita eldöntését tehát bizd rá a tulajdonosra, és foglaltasd irásba a kocsid parkolási lehetőségét. A közös képviselőnek a házra vonatkozó szabályok betartatása a feladata, a tulajdonos pedig csak olyan bérleti szerződést köthet, ami megfelel a ház működési szabályzatának. Tehát: vagy a tulaj hibázott, vagy a közös képviselő. És ez attól függ, hogy mi van a működési szabályzatban leirva. Nem lehet kizárni, hogy a tulajdonosoknak előjogai vannak a bérlőkkel szemben. Utána kell járnod, hogy kinek van igaza.
2017. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tulajdonos a használat jogát továbbadhatja a bérlőnek. Vonatkozik ez a lakásra ugyanúgy, mint a közös használatú helyiségekre vagy a parkolóhelyre. A társasház SZMSZ-ének ezzel ellentétes kikötése semmis. a közös képviselő kussoljon.
2017. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!