Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért akarnak akár egy évre...

Miért akarnak akár egy évre szóló szerződést köttetni egy albérletben?

Figyelt kérdés
Miért nem elég pár hónapra szerződni? Úgy is nagyon kevés az albérlet és nagyon sokan keresnek.
2017. júl. 27. 18:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nekem is lehet holtidőm, amíg az új munkahelyet keresem, azaz ez nem érv. Úgy veszem észre a szerződést hiába nézetem az ügyvéddel, azt úgysem nagyon akarják aláírni miután az ügyvédem javítja benne a hátrányos megkülönböztetéseket.
2017. júl. 28. 11:34
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen bérlői próbálkozás van.

"Kibérlem 1-2 hónapra."

Azt hiszik hotelszoba, de a hotelszobai többszörös árat nem akarják kifizetni. Az, hogy ez egy passzív bevétel a bérbeadónak, vagyis nem akar vele foglalkozni aktívan legalább egy évig, nem érdekli a bérlőt.

Az ilyen próbálkozók, egyből el vannak hajtva, vagy akinek van ideje, az kiadja 150-200 %-os áron rövidtávra, ha meg nem ér rá vele foglalkozni akkor minimum egy évre és elhajtja a rövidtávú hotelkedni próbálókat.

2017. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A hotelszobát kevesen bérlik hónapokig, nem véletlenül van ott éjszakánkénti ár, egy albérletben pedig havi ár.
2017. júl. 28. 13:13
 14/24 anonim ***** válasza:
87%
No de most komolyan nem értem mit hőbörögsz?! Mindenki annak és annyi időre adja ki a saját tulajdonát, akinek és ameddig akarja, ha megfeszülsz, akkor is. Lehet itt értetlenkedni ilyen faék egyszerűségű gondolkodással, az nem fog egy paraszthajszálnyit sem változtatni azon a tényen, hogy aki hosszú távra akar kiadni, az a pár hónapos lébecolót elhajtja. Az meg egyenesen nonszensz, hogy ez a legtöbbeknek rövidtáv. Nagyon sokan hosszú évekig bérelt lakásban laknak, sőt, akad bőven, aki egy életen át. Jómagam egyetem elvégzése után a koleszból költöztem albérletbe, 35 éves koromig bérelt lakásban éltem, 12 év alatt mindösszesen 3 helyen fordultam meg. Akkorra jött össze annyi, hogy önerőből, hitelmentesen tudtam egy kis lakást venni. 30 alatti kollegáim mindegyike bérelt lakásban él, kivéve aki örökölt, vagy otthon lakik még. Annyi bérlő akad, mint égen a csillag, ha valakinek nem tetszenek a feltételek, elhajtja a tulaj a fenébe, nyilván nem fogja senki sem hagyni, hogy bárki fia borja feltétleket szabjon az ügyben, milyen paraméterekkel bocsássa bérbe a tulajdonát. Vicc kategória lenne. Persze lehet ezen durcizni,mint az oviban, csak épp semmi értelme.
2017. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 xswerdy ***** válasza:
100%
a multkorában hirdettem 3 hónapra kiadó szobát. Na akkor meg mindenki azzal jött, hogy miért csak 3 hónap, illetve a legtöbben végig sem olvasták a hirdetést. Szóval előfordul ilyen is, csak nehéz egymásra találni a bérbeadónak meg a bérlőnek.
2017. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Aki okoskodik és hőbörögve fitogtatja, hogy milyen régóta tömi más zsebeit egy balek módjára az nem érdekel.
2017. júl. 28. 15:32
 17/24 A kérdező kommentje:
14:43 : Bölcsészmérnökit végeztél? Gyári munka mókus életszínvonalhoz nem kell feltétlenül egyetem.
2017. júl. 28. 15:39
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
De kis ideges vagy :D Sosem tömtem senki zsebét évekig, a cégem bérelte mindhárom lakást. Már jós is vagy? Már ami a gyári munkát illeti. Felőlem hiheted, hogy gyárban nyomom, ha neked attól jobb, fikarcnnyit sem érdekel, valami örömöd neked is maradjon, ha már ennyi frusztráltság szorult beléd. Ne fáraszd magad egy újabb privát üzenettel, tiltottalak, nem fogok egy molylepke értelmi és érzelmi szintjén vegetáló szociopatával szócsatázni, nem éri meg és határozottan unalmas is. Nem akarsz esetleg zsidózni vagy konteózni egy kicsit? Olyan vagy, mint azok az elmeroggyantak, nálad is beakadt a lemez. haragszol az egész világra, mert nyilvánvalóan szülőanyádon kívül az agyára mész mindenkinek, aki veled összeakad, kellemetlen lehet, valóban. Ha az megnyugtat, böffents ide nyugodtan egy újabb sértésenk szánt választ, biztos akad majd rajtam kívül sok-sok ember, aki erre téved és elolvassa, ráadásul az utolsó szó is a tiéd lehet, ami a magad fajta megkeseredett, erősen paranoid hajlamú egyéneknek nagyon fontos, mírhatod azt is, hogy a te apukád erősebb, mint az enyém, megengedem.
2017. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

A hotelszoba nem 150- 200%-os áron van. Napokra kb. 10eFt/nap. Ez olyan 3000-5000 %

Lehet kérni kedvezményt, hosszú távon és akkor kijön annyira amit írtam, de hitelt is lehet venni és fizetni a banknak. Persze ez rizikóval jár és le van kötve az ember évtizedekig.

A hosszútávú bérlés a köztudatban minimum egy évet jelent.

Az hogy neked mást az a saját problémád.

Minél rövidebb időre bérelsz, annál többe kerül, mert többet kell vele foglalkozni, ez megemeli a kiadási árakat.

Sok sikert a lakáskereséshez. Szükséged lesz rá.

2017. júl. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

07:23 : Nézd, az egységár alapvetően meghatározza, hogy milyen egységekben mérünk valamit. Ez az egyik, ami miatt butaság egy hotelt egy kiadó albérlethez hasonlítani. A másik a minőség, hiszen a nagymama kiadó háza, ami penészes és 30 éves bútorok vannak benne a város szélén, az nem hasonlítható semmilyen tekintetben egy hotelszobához. Nyilván annak egészen más az ára.

Ilyen összehasonlításokat tenni nagyon nagy butaságra vall. Miért nem hasonlítjuk a gyári mókusmunkát egy könyvelőéhez? Nem érdemelne meg többet a mókus azért, mert egész nap a gyárban áll, míg a könyvelő kényelmesen ül? Buta összehasonlítás, ahogy a fenti is.

2017. júl. 29. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!