Miből finanszírozzátok az albérletet?
A fizetésünkből. Nyilván úgy vesz ki mindenki albérletet, hogy mennyi pénze van. Nem kell 200k-s albérlet ha 210 a család keresete, ennyi. Ha pedig nincs más, akkor nyilván lehetőség szerint ismerősökkel költözik össze az ember.
Arra figyeljetek, hogy maradjon pénzetek félrerakni is, ne éljéek fel az összeset, amit megkerestek egy hónapban. Így egy-két ínségesebb év után lehet saját lakás, ahol már csak ketten lesztek.:)
Szeptembertől költözünk, PhD hallgató leszek. Az ösztöndíjam el fog rá menni (140 ezer), párom fizetése remélhetőleg több lesz, mint 240 ezer. Abból élünk majd és igyekszünk félrerakni. Más lehetőségünk nincsen, anyósomék több száz kilométerre laknak, az én szüleimnél meg nem férünk el kényelmesen.
Az albikat annyiért adják, amennyit az emberek még hajlandóak kifizetni. Lakni meg muszáj. Sajnos ez van, én hányok az egésztől a legjobban. Pont annyi az albérlet, hogy elvigye minden pénzed, és 20-30 ezer forinton túl ne nagyon maradjon félreraknivalód, mert a végén még pár év alatt saját lakáshoz jutnál...
Amúgy van a családban albérletezős tulaj, vagy tíz éve nem dolgozik, és igen nagy lábon él pusztán a két budapesti ingatlan bérleti díjaiból (egy garzon + egy háromszobás budai ingatlan). Külföldi egyetemistái vannak, adót annyira fizet, mint a tulajok 80%-a... Mielőtt valaki belém köt: nem nyomom fel, nem érdekel mit csinál, az ő dolga, csak itt annyira szeretnek sírni, hogy valójában a tulajok az áldozatok az albérletpiacon, hogy mindig felmegy bennem a pumpa :D
Az albérlet árak az ingatlan árakkal nőnek... Persze ez egy iratlan szabály, de általában 10-15 évnyi albérletnek vissza kell hozni a teljes lakás árát. Az ingatlan érték folyamatonsan változik így az albérlet ár is.
Ha az állam levinné az árakat rengetegen sok millióktól esnének el.
A kérdéssel az a probléma, hogy nem a 150 ezer forint az átlag ár.... Csak akkor ha az 5. kerületben akarsz kivenni egy bútorzott 50 négyzetméteres lakást.
Ha erre nincs pénzed akkor ne a belvárosban keress albérletet....
Köszönöm a válaszokat!
# 1: Igen, és a 60ezer lassan nem is számít soknak. Bár azt gondolná az ember, hogy minél többen költöznek be egy lakásba, annál olcsóbb a lakbér, de ez már nem így van. Valamelyik nap egy férfi próbálta rámsózni a lakását, ha 3-an költözünk akkor 190 ezer a lakbér, ha 4-en akkor már 250 ezer. Kerülgethetünk +1 főt 2 ezer forint miatt..
# 2: Sajnos már nincs olyan lehetőség, hogy aszerint vesznek ki lakást. Fb árakat elnézegetve 125 ezernél kezdődik az összes, a heti 20 órás munkámmal éppen megkeresem a saját részemet.
# 3: Ez a baj, hogy lakni muszáj. Megkéri még egy garzonlakás árát is 120 ezer forintért, mert nyilván kiveszik. Manapság a legjobb ötlet ingatlanba fektetni, lehet én sem dolgoznék két kiadó lakás mellett.:/
# 4: Sok helyen hallottam ezt a megoldást is, de valahogy megrémiszt a tudat, hogy hitelem van, és évtizedekig törleszthetem.:/ Persze enélkül lakásom sosem lenne, hisz nem tudok félrerakni az albérlet mellett.
# 5: A legjobb azért csak az, ha szülők is abban a városban élnek, és legalább addig visszaköltözhetünk, amíg egy kis tőkét össze nem szedünk magunknak.
# 6: Miért kell 10 év alatt visszahoznia az árát? Attól még az ingatlan ára megvan, belefektetve, ha eladja, akkor visszakapja ugyanazt. Miért esne el az állam egy csomó pénztől? Nem is látja azt a pénzt, mivel senki nem fizet az albérlete után. Nem is értem miért nincsenek nagyobb ellenőrzések, nem gyanús nekik, hogy a rengeteg albérletből alig lát viszont valamennyit? Nem a belvárosban ennyi az albérlet, hanem mindenhol. FB-on nézegettem mostanában, míg tavaly augusztusban 100 ezer körül mozgott szinte mind, aközül kellett válogatni, most már 125 alatt nem is láttam. Itt egy cikk róla:
Kedves kérdező, nem az állam esne el több milliótól hanem a tulajdonos. (lehet félreéthetően írtam)
Statisztikai adatokat nem tudok, de nem mondtam hülyeséget. A Hold utcában az amerikai nagy követtség mellet az egyik legjobb helyen egy nagyon jól állapotban lévő, bebútorzott 50 négyzetméteres lakásért fizettünk 150 ezer forintot :D
Ugyan ezt a lakást bútorzat nélkül töredékért lehetne kivenni egy roszabb kerületben vagy az 5. kerületen belűl egy kevésbé felkapott részen. Szóval ez nem azt jelenti, hogy nektek mindenképpen ennyit kéne költenetek. (gondom ennél nagyobbra nem lesz szükségetek pályakezdőként)
Ahogy mondtam ez nem egy szabály, hogy 10-15 év alatt vissza kell hoznia az árát, de a befektetési céllal vásárolt ingatlanokat ehez hasonló mérce alapján veszik meg. (azért mondom, hogy ehez hasonló, mert a bevektetéseknél nincsenek általános szabályok, mindenki más miatt teszi azt és sokat hülyéset csinálnak)
Magas kereslet idején megnőnek az árak. Ha te nem tudsz Pesten lakást bérelni (ami nem igaz, mert nem kell 150 ezer forintot költened) akkor valaki más ki fogja venni....
Ha tényleg olyan nagy probléma lenne az árakkal az emberek nem vennék ki a lakásokat, az az lecsökkenne a kereslet és ezzel párhuzamosan talán egy kicsi késéssel az árak is.
Érdekes módon én találok elfogadható nagyságú (40-50 négyzetméter) lakásokat 100 ezer alatt. Még úgy is, hogy az ingatlan.com-on néztem ahol még egy kicsit drágának is számítnak a lakások.
"Az állam miért nem tesz ez ellen semmit, és kontrollálja valahogy, lassan az emberek tényleg nem bírják majd megfizetni.."
Hogyan tudná kontrolálni az állam? Könnyű azt mondani, hogy valakinek csinálnia kéne valamit, de ez nem így működik.
Az ingatlan értéke, legyen szó kiadásról vagy eladásról, sok dologtól függ. Elhelyezkedés, felszereltség, lakás beosztás, emelet, kilátás, lépcsőház állapota, szomszédok és még biztos van pár ami most nem jutott az eszembe.
Egyedül egy fix négyzetméter árral tudna a kormány közbe lépni, de attól csak még nagyobb káosz lenne a piacon.
Vagy azzal ha lecsökkentené az kiadás után járó adót, de akkor maga ellen dolgozna és alapból a lakás kiadók nagy része nem jelenti be az extra jövedelmét, ezért nem változtatna sokat, csak a legálisan kiadók még nagyobb haszonkulcsal dolgoznának.
Akármilyen állami beavatkozás ami lecsökkentené a bérleti díjjat, térdre borítaná a piacot. Ha a kiadás ára csökken az ingatlan ára is csökken, mert kevésbé jó befektetésnek számítani. Ezért a legtöbb vásárló saját használatra venné vagy talán annak reményében, hogy később újból vissza állnak az árak és akkor majd eladhatja drágábban, de ez sem biztos mert bizonytalan lenne nagyon ez a szituáció.
Ez a bérlőknek sem lenne jó. A választék talán egy kicsit csökken, viszont a kereslet megnőne az olcsóbb árak miatt, így ugyan csak nehezebb lenne albérletet találni és talán még többért adnák ki feketén, a keslet nagysága miatt.
Lehet, hogy az én munkáltatóm a leghülyább az országban, hogy ilyen ostoba, a piacot nem ismerő ingatlan ügynököt foglalkoztat, mint én vagy te mondasz hülyeségeket.
Még ha netán tán lenne akármi is amit az állam tehetne, ami nincs... akkor sem lennének nagy változások.
(Ebből akár könyvet is lehetne írni annyira tág a téma és olyan sok kifejleti lehetőség van, ezért nem is próbálom meg többet írni.... rövide: biztos semmi jó nem sülne kibelőlle)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!