Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan tudom meg, hogy a...

Honnan tudom meg, hogy a tulajdonos tényleg tulajdonos?

Figyelt kérdés
Most fogunk albérletet kivenni a párommal, és nem szeretnénk ráfázni. A Földhivatalnál tudom, hogy bele lehet tekinteni, viszont ahhoz kell a nevem is, és azt nem tudom, hogy a tulaj felé eljut-e, hogy lekértem a papírt. Megkérhetem arra, hogy ő mutasson tulajdoni lapot? Vagy van erre más opció?

2017. febr. 1. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Ha szerződéskötésre kerül sor akkor mindkét fél mutat érvényes személyit aminek a száma is feljegyzésre kerül.

Más tulajdoni lapjához nincs közöd.

2017. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztosítva vagyok azzal, hogy rajta van a személyigazolvány száma? :D Lehet hamis is, és lehet, hogy előre kitöltötte.
2017. febr. 1. 16:31
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért kíváncsi lennék az egyes egy személyi igazolvány számból hogy állapítja meg az ingatlan azé e aki kiadja? Mivel a kérdés erről szól
2017. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2%

Még a rendőr is a személyi alapján ellenőríz.

Neki elég?

Akinek nem elég attól elbúcsúznék, én sem kutakodom az ő dolgai után (pedig sokszor hasznos lett volna)

2017. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

3

Úristen.

Az lesz belőle egyértelmű, hogy ki az akinek fizetett.

2017. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Carragher_x ***** válasza:
89%

Ahogy mondtad, elmész a földhivatalba (vagy lekéred online) és a kérdés meg van oldva. A tulajdonosnak az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy ki nézegeti a tulajdoni lapot.

Egyébként megkérheted, csak mondjuk én biztos nem kérnék ki a te kedvedért egy tulajdoni lapot a helyében. Ha kíváncsi vagy rá, áldozd rá a saját pénzed és a saját időd.

2017. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Online is le lehet kérni a tulajdoni lapot. Esetleg a szomszédoknál, közös képviselőnél is lehet érdeklődni.
2017. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Bárkinek kiadják, nem értesítenek róla senkit. A legegyszerűbb, ha Ügyfélkapun lekéri az ember, 1000,-.
2017. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kedves négyes, én nem rendelkezem olyan adatbázissal, mint a rendőrség, így nekem nem elég :D A többieknek köszönöm szépen a választ. :)
2017. febr. 1. 19:24
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Az egyes még a kérdést se fogta fel de osztja az eszet
2017. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!