Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Találni ilyen albérletet valahol?

Találni ilyen albérletet valahol?

Figyelt kérdés

Miskolc és környéke érdekelne, de kíváncsi vagyok, egyáltalán van-e ilyen máshol..

Szóval kb. 90.000 Ft a fizetésem. Talán be tudok vállalni más munkát, de 120-130-tól több nem lenne, egyáltalán. Vannak saját költségek, a plusszal együtt olyan 70 lenne lakásra. Elég lenne egy garzon, viszont egyedül szeretnék lenni. Van 2 kutyám, akikről nem szeretnék lemondani, de nagyon el kéne már költöznöm. Az a nagy helyzet, hogy a volt barátomnál lakok, de ez a helyzet mindkettőnknek feszültségekkel teli.

A legtöbb albérlet többe kerül, és a kutya is tiltólistás. (meg a gyerek is, sajnos, bár nincs gyerekem, de szomorú, hogy ilyen kikötések vannak)

Szüleim nem tudnak támogatni, és pont a kutyák miatt nem tudok minden nap 12 órát dolgozni, hogy még többet keressek.

Esetleg van-e olyan támogatás, ahol igényelni lehet lakást, vagy albérletet?

(próbáltam keresgélni, de mindenhol falakba ütközök; minimálbérrel vagyok bejelentve, de annál többet keresek, de ezt ugye nem fogadják el.)


2017. jan. 20. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a 70 ezerben benne van a rezsi is? Mert úgy esélytelen egyedül bérelni.
2017. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,benne lenne a rezsi is.

Én sem találok ilyen albérletet, pedig próbálkozok.. sajnos egyáltalán nem tudok félretenni, mert minden kis összekuporgatott pénz elmegy valamire... 27 évesen pedig már ideje lenne albérletben lennem, legalább, bár saját lakásom nem igen lesz, ha minden így folytatódik. (Ha nem lennének a kutyák,akkor sem spórolnék sokat)

2017. jan. 20. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

" (Ha nem lennének a kutyák,akkor sem spórolnék sokat)"


Jaj, dehogynem!

Egyetlen kutya is több tízezer Ft havonta.

Ezt még szorozzad meg kettővel.

A kutyatáp, az állatorvos, és az, hogy miattuk nem vállalsz többletmunkát, és nem mehetsz albérletbe, évi több-százezer Ft-od bánja.

Számold csak össze.

2017. jan. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
* + az oltások, a chippelések, a kutyakozmetika ...stb...stb...
2017. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így felejtsd el. Ennyi pénzből saját nem fog menni. Pont a garzonok a legdrágább, legkevésbé megérő albérletek, már fejenként elosztva. Próbálj egyelőre társbérletet keresni, ne add fel, menni fog kutyástól is. Sok olyan ház van, ahol a felső szint kiadó, vagy csak egy szoba. Nehezebb, de nem lehetetlen, rengetegen vagyunk kutyások, és nincs mindenkinek saját háza... akkor tényleg jobban teljesítene Stadionország. :) Egy tipp: kertes házaknál szívesebben fogadják a kutyás bérlőt, mindenkinek van, a sok betörés miatt.
2017. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos ki kell mondani, hogy egy ilyen fizetés nem elegendő egy lakás fenntartására egyedül, főleg két kutyával. Persze ki lehet jönni, de szerintem túl kockázatos.


Próbálj meg egy barátoddal, ismerősöddel összeköltözni, ketten már könnyen kifizetnétek. Esetleg külvárosban, kisebb kertesházban a kutyák nem okoznának gondot. 12 órázás is megoldható ha az etetésről lenne szó, talán 10 ezerért lehet kapni olyan kutyatálat, aminek van egy fedele és egy időzítője. A megadott idő után a fedél magától felnyílik, szerintem praktikus dolog.

2017. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat az etetésük havi 10ből jön ki, de mivel ismerőstöl kapom a húst, így kb 5ezerben van benne (BARF szerint etetek). Ezt a pénzt más kozmetikumokra vagy ruhákra költi, a legtöbb munkatársam drága márkákat választ, én pedig az olcsóbbat. (Pld mindenki Nivea, Loreal, Elseve termékeket magasztol, én beérem az Isana/Balea termékekkel, amik jóval kedvezőbb árúak, és állatkísérlet-mentesek)

Másrészről magamnak nem igen veszek gyakran húst, de ha vennék, akkor ugyanitt lennék árban.

Az oltás évente 15ezer a 2 kutyának, ebben benne van a veszettség és kombinált oltás. 15ezerrel pedig nem sokra mennék, hónapra elosztva 1000-től kicsivel több lenne... attól még ugyanúgy nem lenne pénzem lakásra.

Bolha elleni védekezésre természetes olajat használok, 1.500 Ft, ami kb 7 hónapra elég. Chipet pedig 9 és 5 évvel ezelőtt tetettem a kutyáimba 2-3.000 Ft-ért. Mivel azt egyszer kell,nem is értem,ez hogy jön a spóroláshoz.

Szerencsére nem volt még velük komolyabb baj, ha az ivartalanítást is beleszámolom, akkor is 20.000 lenne pluszba, amit szintén több éve ejtettem meg.

Abban igazad van, hogy emiatt nem tudok plusz munkát vállalni, de most kertes házban lakok, és van, hogy túlórázok, és nem fogok hazudni, 12 óra után egy másik 12 órázást nem igazán bírok. Ha nem lennének kutyáim,akkor sem tudnék minden nap 12 órát lenyomni.

De a 120-130.000 havonta akkor is kevés lenne egy albérletre, ha nem lennének kutyáim. Azok az albérletek is drágák, ahova nem lehet kutyát vinni. Sőt majdhogynem olcsóbb az a pár kutyás albérlet, mint a többi. Ráadásul ha összehasonlítom a pesti árakkal, elborzadva látom,hogy pesten a jóval luxusabb lakás kerül annyiba,mint itt egy lepukkant ócska ház. Hogy van ez? Nem mintha lenne rá pénzem, de néztem még régen, egy modern építésű társasház, benne jacuzzival, és egyéb luxus dolgokkal annyiba kerül havonta, mint itt egy új, de nem túl minőségi bútorokkal berendezett egyszerű lakás, kevésbe kellemes környezettel.

De nem adom fel, csak írtam már sok főbérlőnek, információt kérve, és magamról pár szót leírva, de a legtöbben még válaszra sem méltatnak.. pedig úgy hiszem, hogy viszonylag értelmesen tudok fogalmazni :) gondolom mindenkit megriaszt a "két közepes méretű kutyám van" mondat. Hiába jól neveltek, mivel nem yorkie és bologneseről beszélünk, a legtöbben beijednek.

2017. jan. 21. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha meg van adva telefonszám is, akkor inkább ott próbáld felvenni a kapcsolatot a tulajdonossal. Ha hívják sokan akkor nem foglalkozik az üzenetekkel, mert ki tudja így is adni.
2017. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!