Származhat hátrányom, ha az albérlőm ideiglenes lakcímmel be akar a lakásokba jelentkezni? Eddig senki nem akart.
#21 akkor rosszul végezte a dolgát az ügyintéző az okmányirodában. Lakcímbejelentéshez kell a tulajdonos aláírása, vagy egy olyan bérleti szerződés, amit teljes bizonyítóerejű magánokiratba vagy közokiratba foglaltak.
Ajánlott levelet pedig csak a címzett vagy bizonyos hozzátartoója veheti át meghatalmazás nélkül. Az is jó kérdés, hogy miért a másnak kiadott lakásba megy a tulajdonos ajánlott levele...
"#16 félrebeszél. BÁRKI keresi a régi lakót, közlöd vele, hogy elköltözött (akkor is, ha nem is volt bejelentve a lakcíme). Ennyi."
16-osnak igaza van, tapasztalatból tudom: a végrehajtó is elmondta, hogy a tartozó címén foglalnak akkor is, ha sejtik/tudják, hogy azok a tárgyak nem a tartozóé! Azokat a tárgyakat nem foglalják le amelyről számlával igazolja a tulajdonos.
49%-osnak nincs igaza!
Nekem azért volt "szerencsém", mert kényszerkijelentéssel kijelentettem (mert tudtam, hogy gond lehet ebből). Ez sem egyszerű: 3000Ft illetékbélyeg kell a kérelemhez (kb. 3 éve ennyi volt, most nem tudom), két szomszéd aláírása, hogy valóban már nem lakik ott és nincsenek ott a saját dolgai, majd ezt követően kb. 3 hónap múlva kerül ki a lakcímről! Két tértivevényes levelet küldenek az illető nevére, ha bármelyik felvételre kerül, akkor bukó, kezdheted elölről a kijelentést (és illetékbélyeg megvételét stb.)
Tip:
"Egy 3000 Ft-os tétellel riogatni a lakáskiadókat elég vicces. Ez simán beleillik a bérlőellenes hisztériakeltésbe"
Valótlan állításokat írsz, ráadásul ilyen stílusban, hogy "félrebeszélsz", "bérlőellenes hisztériakeltés" stb. amikor leírjuk, hogy mik lehetnek a következmények behajtás esetén.
Továbbra is próbálod azzal kicsinyíteni a dolgot, hogy ami az egészben legkevesebb, csak ezt emeled ki: "csak 3000Ft-ról van szó".
Előtte ráadásul eleve tagadtad, hogy bármi hátránya/gondja lehetne a tulajdonosnak!
Még1x:
a) egyrészt többször 3000Ft is lehet (de ez a legkevesebb, de ez is költség),
b) több hónapos átfutási idő,
c) szomszédokkal is alá kell íratni (őket is zargatni kell ezzel),
d) csomó időd elmegy az ügyintézéssel,
e) ha a kényszerkijelentés előtt (ami több hónap) megjelenik a végrehajtó akkor bizony nagyon sok gondja, kára stb. lehet a tulajdonosnak a bérlő miatt
A fentiekből látszik, hogy bizony sok gond lehet, nem igaz, hogy nem lehet ebből gond/kár.
Ilyeneket is írsz: "...lakcímbejelentés kötelező, azt megtiltani joggal való visszaélésnek számít..."
A hozzászólásom melyik részére reagáltál ezzel? mert én lakcímbejelentésről semmit nem írtam!
Ezt a rengeteg gondot meg kárt elkerülheti a lakástulajdonos, ha bérbeadás helyett munkából próbál meg jövedelmet szerezni.
De ha már bérbeadásra adta a fejét, akkor szíveskedjen betartani a törvényeket, és nem kibújni azok alól. Pláne nem azáltal, hogy kvázi megelőzésképpen ellehetetleníti a bérlő életét a lakcímbejelentésen keresztül. Ennél sokkal de sokkal nagyobb kockázatot vállal azzal, hogy birtokba engedi az üzletfelét (és még az is kezelhető, ha ért hozzá). Aki mégis a lakcímbejelentéssel riogatja a tulajdonosokat, az a probléma felnagyításán keresztül hisztériát kelt és törvénytelenségre buzdít.
Akinek nem inge :)
A válasz meg nem arra irányult, hogy nem szép dolog munka nélkül jövedelmet szerezni, hanem hogy a munka nélküli jövedelemszerzés üzleti kockázattal jár, ami különösképpen a birtokba engedésből fakad. Aki egy lakcímbejelentést nem mer aláírni, az hogy merte beengedni a lakót a lakásba?
Nyugi, már rég aláìrtam . Eddig senki nem akart bejelentkezni. De már rég utána jártam a dolognak.
Ez a poszt meg arra volt jó, hogy minenki jól kimorogta magát😃
Kérdező:
Tip csak provokál, próbálja elterelni a szót a valós problémákról. Nem igazán kedveli azokat akiknek 1-nél több lakásuk van.
Tip:
"Ezt a rengeteg gondot meg kárt elkerülheti a lakástulajdonos, ha bérbeadás helyett munkából próbál meg jövedelmet szerezni."
Igen, vannak akik nem adják ki a lakást, de most nem erről volt szó.
"De ha már bérbeadásra adta a fejét, akkor szíveskedjen betartani a törvényeket,.."
Ezt sem értem, nem írtam, hogy bárkiről/nek is, hogy ne tartsa be a törvényeket!
"Ennél sokkal de sokkal nagyobb kockázatot vállal azzal, hogy birtokba engedi az üzletfelét"
Ezt sem értem, ezzel kapcsolatban sem írtam. Attól, hogy vannak nagyobb kockázatok, ez a probléma nem lesz kisebb, csak a nagyobb problémához KÉPEST kisebb, de itt nem összehasonlításról volt szó.
"Aki mégis a lakcímbejelentéssel riogatja a tulajdonosokat..."
erről sem írtam, csak arról, hogy milyen következmények lehetnek
"... az a probléma felnagyításán keresztül..."
a tényeket írtam le, te próbáltad kicsinyíteni, sőt eleinte azt írtad, hogy nem lehetnek gondok.
Másra reagálsz mint amit írtam. Persze tudom, hogy oka: az ezzel kapcsolatos valós problémákról próbálod elterelni a szót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!