Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha valaki ideiglenes lakcímre...

Ha valaki ideiglenes lakcímre bejelentkezik a saját lakásomba, én mint tulaj visszavonhatom azt bármikor?

Figyelt kérdés
Jelenleg 5 évig érvényes a tartózkodási cím bejelentése tudomásom szerint, de mi van akkor ha én hamarabb vissza akarom vonni tőle, mert mondjuk elköltözik.
2016. aug. 27. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Kényszerkijelentést kell alkalmazni.


"Be-, illetve kijelentkezési kötelezettség elmulasztása esetén, tehát ha a lakás tulajdonosa vagy bérlője észleli, hogy lakásában olyan személy van bejelentve, aki ténylegesen nem lakik ott, lakcímrendezési eljárást indíthat. Az eljárás célja a lakcímnyilvántartás adatainak pontosítása. Az eljárás 3000.,- Forint illetékköteles, melyet az eljárást megindító kérelmen kell a panaszosnak illetékbélyegben lerónia. A kérelmen két tanú megnevezése szükséges – idézhető címükkel együtt –,akik a kérelemben és ha szükséges a hivatalban jegyzőkönyvbe foglalt szóbeli tanúvallomást tesznek arról, hogy a kijelenteni kívánt személy ténylegesen az eljárásbeli lakásban tartózkodik-e.

A hatóság 21 napon belül bírálja el a kérelmet, mely határidő szükség esetén további 30 nappal meghosszabbítható. Az ügyintézési határidőbe nem számít bele többek között a hiánypótlásra szóló felhívás és az eljárás esetleges felfüggesztésének időtartama.

Amennyiben a tényállás tisztázását követően megállapítható, hogy panaszolt személy nem lakik az eljárásbeli ingatlanban, azt saját akaratából a visszatérés szándéka nélkül az ingóságainak elszállításával együtt elhagyta, úgy a hatóság a kérelemnek helyt ad, ellenkező esetben az eljárást megszünteti, vagy a megalapozatlan kérelmet elutasítja.

A döntés ellen a közléstől számított 15 napon belül lehet fellebbezést benyújtani, melynek illetéke 5.000,- forint. A fellebbezést a Budapest Főváros Kormányhivatalához kell címezni, de a kerületi önkormányzat polgármesteri hivatala Igazgatási és Ügyfélszolgálati Irodánál kell benyújtani. Ha fellebbezés nem érkezik, és a helybenhagyó határozat jogerőssé válik, ennek alapján a panaszolt eljárásbeli lakcímét a Személyi adat- és Lakcímnyilvántartásában “fiktív” jelzéssel látja el.

A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg.


Vonatkozó jogszabály:


2004. évi CLX. v. (Ket);

A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló, többször módosított 1992. évi LXVI. törvény, valamint a végrehajtására kiadott 146/1993. (X. 26.) kormányrendelet"


[link]

2016. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Persze h kijelentheted. Jól is néznénk ki, ha mindenki oda lehetne bejelentkezve, ahova akar, a tulaj engedélye nélkül.
2016. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A kijelentést egymagam is intézhetem? Bemegyek a hivatalba, és mint tulaj kérem hogy Jóska Pista tartózkodási helyét vonják vissza? Le kell cserélnie akkor a lakcímkártyáját ha jól gondolom


Nem vagyok képben...

2016. aug. 27. 22:17
 4/4 anonim válasza:
A népesség nyilvántartoba kell menni a lakásszerzödéssel,ott megnézik & megmondják,kik(hány személy) vannak bejelentve az ingatlanodba.Adnak 1 nyomtatványt,amit ki kell tölteni 2 tanuval(( szomszéd) aláiratni,majd visszamenni;egyszeri ügyintézés 3000Ft volt néhány éve.
2018. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!