Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről Budapestre költözés,...

Vidékről Budapestre költözés, mennyi pénz kell hozzá?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok egy szakmával amiben nem fogok dolgozni. Itt ahol élek (Borsod megye, a szlovák határtól előtt nem sokkal) a közelben egy gyár van amibe dolgozhatnék, lehet összejön ott decemberre a munka. Azt tervezem, h kb fél évig gyűjtök szorgosan és abból felmegyek pestre (kb 200-220 ezret tudnék félretenni). Mennyi idő albérletet és munkát találni? Mit kéne először keresnem? Egy lakótárs kb 90%-ban biztos hogy lenne. Eléggé tartok a dologtól (ami az anyagiakat illeti, nem akarok utcára kerülni...) ötletek? Nagyon megköszönném!

2016. okt. 20. 16:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A 220 ezer kevés indulásnak. Nagyon alaposan nézzétek meg a lakásbérlési lehetőségeket , bár én inkább szobabérlést javaslok csak, az olcsóbb és kevesebb kaució kell. Egy havi megélhetési költség mindenképp kell a kaució mellé. A másik dolog, hogy nagyon nehéz vidékről fix állást találni, és az a legfontosabb hogy állásod legyen, havi fizetéssel. Ne égess föl mindent magad mögött, legyen meg a lehetőséged, hogyha gebasz van, akkor haza tudj menni. Az első félév nehéz, utána egyenesbe tudsz jönni, ha birod a munkát. Az óceánjáró más világ, fiatalon meg lehet próbálni tényleg.
2016. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 kovpet ***** válasza:
74%

"Azt olvastam h a rezsi+albérlet marhadrágán megy pesten de ha ketten költözünk össze az gondolom máris jobb"


Igen, kb épp a fele [kivéve, hogy a fogyasztás is nő némileg, de az annyira nem számottevő] :)



Amúgy mi a szakmád, mert azért az nem mindegy. Szakma és (szekértelem!) nélkül csak rosszul fizető állások vannak, legalábbis azok, amikre az utcáról lehet jelentkezni.



A baj az, hogy amíg nem vagy itt, addig nem nagyon tudsz állásra jelentkezni. Ha meg már itt vagy, akkor megy el a pénz a lakhatásra és a kajára, de bevétel addig nincs, amíg nincs állásod, sőt, utána még egy hónapig.


Tehát kell a pénz, sajnos, mert egyébként csak lutri az egész.


Bérleti díj rezsivel mondjuk 150k/hó (100+50) az két hónapra 300, legyen 2 hó kaució, az 200. Ez 500. Lakótárssal a fele, tehát 250. Ezek alatt is meg lehet úszni, de hidd el, az elején tuti lesznek plusz kiadások, ne centizd ki nagyon.


És akkor még enned kell ez alatt a két hónap alatt, ugye, az is nagyon minimum 60 (napi ezres, de ez az éhhalál szintje, ez csak kis ideig megy így).


Tehát szerintem 300-350 alatt merészség elindulni.

Meg butaság is, hiszen lehet, hogy épp lenne melód és beindulna az itteni életed, amikor elfogy a pénz és mehetsz haza, bukva ezzel nem csak a lehetőséget, hanem az összes megtakarított pénzed.

2016. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is egy 300-350-et mondanék. Én előbb intézném az albit, aztán a melót, mert én úgy gondolom, hogy jelenleg albit találni nehezebb, mint munkát.

Munkát találsz bárhol, ha beéred egyelőre a mosogatással, kasszázással, stb. Aztán közben lehet keresgélni mást is.

Mi egy 46 m2-es lakást bérlünk Budán (persze ebből is lehet lejjebb adni, nem Budán, nem belvárosban, a külkerületekben találni olcsóbban is albit), ez 90 ezer, rezsivel együtt kb. 120.

2016. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!