Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről Budapestre költözés,...

Vidékről Budapestre költözés, mennyi pénz kell hozzá?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok egy szakmával amiben nem fogok dolgozni. Itt ahol élek (Borsod megye, a szlovák határtól előtt nem sokkal) a közelben egy gyár van amibe dolgozhatnék, lehet összejön ott decemberre a munka. Azt tervezem, h kb fél évig gyűjtök szorgosan és abból felmegyek pestre (kb 200-220 ezret tudnék félretenni). Mennyi idő albérletet és munkát találni? Mit kéne először keresnem? Egy lakótárs kb 90%-ban biztos hogy lenne. Eléggé tartok a dologtól (ami az anyagiakat illeti, nem akarok utcára kerülni...) ötletek? Nagyon megköszönném!

2016. okt. 20. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok ebben szakértő, de szerintem 220 ezer költözéshez igencsak nem sok.
2016. okt. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Én ha a helyedben lennék és nem bánnám, ha krumplisütésből élek egy ideig, először megkeresném e-mailben a McDonalds-ot. Nekik van olyan programjuk, hogy bizonyos településeken lakhatást(!) is biztosítanak azért cserébe, hogy ott dolgozz. A részleteket nem ismerem, de érdemes lenne érdeklődni náluk.


Illetve ha kamionsöfőrként el tudod képzelni magadat, pl. a Waberer's-nél van olyan program, ahol a B jogsis fiatalokat várják, kitanítják őket és utána náluk dolgoznak. Ezt is tőlük kérdezd meg, pontosan hogyan is működik.


Budapesten az albérlet még bérlőtárssal közösen is horror, nézz szét mondjuk az ingatlan.com-on tájékozódásképpen. A 200e körüli összeg nekem nagyon kevésnek tűnik, a három havi kauciót garantáltan nem fogod tudni kifizetni belőle, és akkor még se a rezsiről, se semmi másról nem beszéltünk. Csak a havi bérlet 10e, arra pedig szükséged lesz, ha egy olcsóbb, város szélén lévő szobabérletbe mész.

2016. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a mekis cikket:

[link]

2016. okt. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Én szintén a szlovák határról, Pestet már próbáltam, nem jött be. :) Most váltok majd külföldre. Ajánlom.:)
2016. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nógrád megyei vagyok...gondolhatod,ott a fű se nő😀

Két éve lakom Budapesten a barátommal. Az albi 80 ezer (50nm-es panel), a rezsi 30, sajnos a távfűtés nagyon drága. 2 havi kauciót+az első havi bérleti díjat kérte a tulaj. Szóval nem volt olcsó.

A szobaárak is nagyon felmentek, én a helyedben kb. 350 ezret raknék félre. A bkv sem olcsó, természetes személyeknek 9500 ft havonta.

2016. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
4-es, külföldön sem kolbászból van a kerítés, az ajánlást majd azután, ha egy évet kint lenyomtál.
2016. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11%
Nem fogok sem szállást, sem utazást, sem étkezést fizetni, ehhez mit szólsz? :) Páran csinálják az ismerőseim közül, és elégedettek, hogy a fizetés 100%-a félretehető. Óceánjáró hajó, mielőtt kérdeznéd. Dolgozni ki kell a beledet, de itthon is kellett, csak nem volt értelme. Mindjárt nagyobb alázattal csinálom dollárért.
2016. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt olvastam h a rezsi+albérlet marhadrágán megy pesten de ha ketten költözünk össze az gondolom máris jobb.. Vagy nemtudom. :/ nagyon rá vagyok pörögve erre a témára, szeretnék már függetlenedni, önállósodni (főleg h az itthoni környezetem katasztrófa). Lehet meg egy évet lehuzok itt gyűjtögetéssel aztán majd akkor belevágok ha még aktuális lesz a leendő lakótársamnak is.

Amúgy az ilyen "olcsóbb" két szobás albérletek mind üresek? Vagy azért van 1-1 ágy és szekrény?

Köszi a McDonaldsos linket, megnézem:P

2016. okt. 20. 17:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez a McDonalds-os dolog ez nem inkább az egyetemistáknak van meghirdetve? Vagy bárkinek?
2016. okt. 20. 17:39
 10/13 Baranka ***** válasza:
74%
Anno 60 ezer +10 közös költség + rezsiért béreltünk Zuglóban két szobás lakást. Erre jött még 2 hónapnyi kaució. Az indulás alsó hangon 180 ezer volt. Több pénzt gyüjts össze, mert ez kevés :-(.
2016. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!