Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kell e fizetnem? Mit tegyek?...

Szukits123 kérdése:

Kell e fizetnem? Mit tegyek? Albérlet

Figyelt kérdés
A bérleti szerzödést a tulajdonossal agusztus 31én felbontottuk közös megegyezésre, de belefoglaltuk ,hogy a dolgaim elkell vinnem 15ig. Ez nem teljesült ,de elötte hivtam és azt mondta egyáltalán nem probléma egész honapban ott lehetnek a dolgaim. Most azt kéri fizessek a honapért ,miközben nem voltam ott és arra ,hogy egyetlenegyszer ott voltam a cuccaim egy részért is külön engedélyt kellett kérnem.

2016. szept. 23. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég hülye a tulaj, hogy nem cserélt zárat miután papíron megszűnt a szerződés. Elvileg nem kérhet pénzt, elvileg a cuccaidat sem kellett volna tárolnia, de lehet, most ha nem fizetsz, visszatartja a dolgaid.
2016. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy azt mondta, hogy otthagyhatod a cuccaid nem jelenti azt, hogy ingyen használhatod a lakását tárolásra. Ha valóban nem voltál ott akkor azt tartom jogosnak, hogy az albérleti díjat fizeted (mivel használtad a lakást tárolásra), de a rezsit nem (mivel nem laktál benne, és nem is volt kulcsod hozzá, mert nála volt).


Mindenképpen jogos, hogy pénzt kér mert eközben nyilván ő nem tudta kiadni a lakást és nem tudta kitakarítani/kifesteni, de ez attól is függ hogy 3 szobányi bútorról, kanapéról, ágyról van-e szó vagy 3 kartondobozról ami elfér az egyik sarokban.

2016. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha a dolgaid már elhoztad, akkor nem kell fizetned. A szerződés lejárt, ő nem szólt előre, hogy csak pénz ellenében maradhatnak, így nincs jogalapja, hogy bármit is kérjen. Ez a rész, ami neked lényeges.

Nyilván, igaza van abban #2-nek, hogy ha jó fej akarsz lenni, akkor a bérleti díjat fizeted, hisz használtad a lakást. (De őszintén, kinek van plusz egy havi bérleti díja zsebben csak úgy váratlanul?) De szerződés nélkül nem tudja bizonyítani, hogy bármivel is tartoznál neki. Emellett ez neki adómentes plusz pénz lenne, hiszen papíron nincs bérbe adva a lakás.


Másrészt viszont, ha a cuccaid még ott vannak, és fizetés ellenében engedi csak vissza neked, akkor bizony érdemes fizetni, különben sosem látod az ott hagyott dolgaid, részéről egyébként teljesen jogosan.

2016. okt. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!