Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudnék Budapestre...

Hogyan tudnék Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, fizetés nélkül 3 éve, semmi megtakarításom és esélyem se arra, hogy ne rabszolgamunkát találjak jelenlegi lakhelyemen. Az okokat most nem részletezm, mert tudjuk milyen országban élünk...


Gondoltam dobbantanék pestre, ha lehetne, mert végzettségem szerint ott lenne igazán esélyem (?) az országon belül elhelyezkednem. (Aztán ügye az más kérdés, hogy a valóságban mi történne.)


Régebben volt egy ginop vagy milyen program, majdnem pont rám szabva, csak abban is az volt a buktató, hogy nem a semmibe engedtek ugrani, hanem kellett egy érvényes munkaszerződés, hogy albitámogatást kaphassak az államtól. Na ez akkor nem jött össze, és én is hülyébb voltam akkoriban, hogy nem feltétlenül kell nekem BP-re mennem. Tévedtem, de mostanra meg már semmilyen támogatás nincs arra, hogy felköltözhessek. Illetve én nem tudok róla.


Valaki tud segíteni abban, mit hol keressek? Akár támogatások nevei, vagy egyéb megoldások, lehetőségek, amivel nekivághatnék BP-nek?



2016. szept. 22. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát pénz nélkül semmi lehetõséged. És ha ezt csak rabszolga munkával szerzed akkor azzal. Jó neked hogy megteheted már 3 éve hogy nincs jövedelmed és elvagy. És megteheted hogy mehtagadd az ilyesfajta munkákat. De hát már most lemondhatsz a felköltözésrõl mert ha ingyen kapnál szállást enni akkor is kell az elsõ fizetésig. Márpedig ingyen szállás nincs. Albérletre kell kéthavi kaució stb. Marad az olcsó munkás szálló. De az sincsvinyen. Tehát menj csak el arra a rabszolga munkára mert így sose jutsz elõbbre az életben.
2016. szept. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom milyen támogatások vannak, de ideiglenesen alhatsz munkásszállón. Az se olcsó, de ki bírod fizetni. Aztán pár hónap után már felvehetsz pl. bérelőleget, abból kifizetheted a kauciót, hogy rendes albérletbe költözz.
2016. szept. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Mi a végzettséged, amivel munkát keresel?

2016. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát kezdésnek mondjuk kezd dolgozni a lakóhelyeden és aztán ha megvan egy kis indulótőke, akkor lehet ilyesmin gondolkodni.
2016. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jövedelem nélkül is elvagy nyilván eltartanak. Ha elmész minimálbérért dolgozni fél évet meglessz a felköltözéshez a pénzed. NMem fogsz belehalni.
2016. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!