Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi időre szól a kaució?

Mennyi időre szól a kaució?

Figyelt kérdés
Most költöznék albérletbe, a kérdésem annyi lenne, hogy kifizetek 2 havi kauciót akkor és beköltözök, akkor a következő 2 hónapba nem kell fizetni bérleti díjat?
2016. szept. 21. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

A kaució arra való, hogy amikor kiköltözöl, akkor ebböl a tulajdonos levonhatja a szükséges renoválás összegét, illetve a még esedékes közüzemi számlák összegét.

A kauciótól függetlenül havonta kell a lakbért meg a számlákat fizetni.

2016. szept. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A kaució arra az esetre van, ha idő előtt felbontanád a szerződést, hogy a tulaj bevételkiesését fedezze, illetve biztosíték kár esetére.


Ha kiveszel egy albérletet általában 1 havi bért és 2 havi kauciót kell letenni.


A kauciót a szerződés lejártakor vagy a felmondási időnek megfelelő felmondásnál kapod viisza, ha nem tettél kárt az ingatlanban és nincs hátrálékod.

2016. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem tettem kárt stb. akkor a teljes kaució visszajár(levonva persze a esetleges számlákat) vagy csak egy x %-a?
2016. szept. 21. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
HA nincs kár, nincs közüzemi tartozásod, akkor az egész visszajár.
2016. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt érdemes elolvasni


[link]

2016. szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kaució = biztosíték, érdemes fotó dokumentálni a bérleményt és annak állapotát, és főleg annak minden hibáját, jó ezt filmen megerősíteni is a beköltözés előtt, és külső képekkel ablakot nyitva, hogy látszódjon mikor készült.


Én ez kiadóként teszem meg.

2016. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!