Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire hihető az, ha valaki...

Mennyire hihető az, ha valaki nem talál albérletet 1 hónap után?

Figyelt kérdés

Olyan szerencsétlennek gondolom magam emiatt és nem is szeretem ezt a problémámat másnak mondani, mert félek, hogy egy külső szemlélődő számára úgy tűnhet, hog nagyok az elvárásaim, vagy zsugori vagyok. A valóság viszont az, hogy a fővárosban 200 km-nyi távolságban lehetetlen lakást találni és ha sikerül is, ami eddig kétszer fordult elő, akkor vagy a főbérlő lépett vissza, vagy szimplán másnak adta ki a lakást.

Amúgy egy garzonra lenne szűkségem, 90 ezer körül.


2016. szept. 20. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Siman hiheto ha anyagi korlatok vannak. Plusz nehez olyat talalni ahova hivatalosan be tudsz jelentkezni.
2016. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Hányszor tudtál fölutazni Bp-re? Nagyon nehéz távolról albérletet keresni.
2016. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
90 -100 ért azért már van kaucioval nem voltak gondjaid?
2016. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, jó lenne, ha a környezetemben élők is ilyen megértők lennének. :)

A felutazás mindig nehézkes, volt egy hét, amikor 2x is voltam, az majdnem 30 ezer forint volt, és feleslegesen mentem fel.

A kaució ára is megvan/megvolt, csak sajnos már ott tartok, hogy folyamatosan fogy a pénzem a felesleges utazások miatt. Amúgy elvileg még a 110 ezer is belefért volna, csak mostanra az már szóba se jöhet, lassan a 90 ezer is szűkösen.

2016. szept. 20. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszel magaddal ilyenkor pénzt, hogy ott helyben le tudd foglalózni?
2016. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobban jarnal ha egy-ket hetre kivennel valami kis szobat esetleg hostelben helyet, es azalatt keresnel, mert ha minden alkalommal mikor megnezed fel kell utaznod, az penz is, ido is, raadasul ha a tulajjal ugy egyeztetsz hogy te jovo het kozepen tudnal menni megnezni, es kozben kap harom masik hivast akik akkor rogton "felora mulva" ott vannak, akkor buktad.
2016. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem technikailag csak úgy kivitelzehető, ha keresel szállást magadnak 3 éjszakára, legyen benne vasárnap is hétköznap is. Az előtte lévő nap(ok)ban ülsz az internet előtt, fogod a telefont, a térképet és egyeztetsz időpontokat. aztán zsebedben a foglalóval nekiindulsz. Nem két időpontot egyeztetsz, hanem tizenkettőt. Valamelyik csak bejön... Az sem árt, ha elég pontos elképzeléseid vannak, hogy hol és mit keresel... és még igy is nehéz. Esetleg megpróbálhatod az alberlet.hu ügynöki rendszerén keresztül, bár ők többnyire drágább lakásokkal foglalkoznak. A legjobb az lenne, ha ismeretségi körben sikerülne szerezned, tedd föl a facebookra, hogy mit keresel, hol keresel, hátha... Sokan keresnek leinformálható rendes albérlőt a netes kapcsolatrendszerükön keresztül. Hátha vmelyik haverodnak van egy pesti rokonja aki épp kiadja a lakást..
2016. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidékről nagyon nehéz :(

Háromszor mentem fel feleslegesen, mert közölte a tulaj, hogy kivették már aznap, akik megnézték. És sajnos gyakori, hogy megmutatja x embernek, majd egy hét múlva dönt. 8ezerből nem tudok megfordulni tőlünk, jó kis plusz költség.

2016. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!