Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe menjünk, vagy...

Albérletbe menjünk, vagy gyűjtögessünk lakásra?

Figyelt kérdés

18 éves gimnazista lány vagyok, van még 2 évem érettségiig, mert nyelvi tagozaton vagyok. A Barátom Pesten tanul, másfél év múlva végez az egyetemmel. A leendő egyetemem városa mindkettőnknek jó lenne lakóhelynek, össze is költöznénk, de nem tudjuk, mi lenne a leghatékonyabb.

Albérletre csak "kiszórnánk" a pénz (főleg hogy én a jelenlegi városomból fél óra buszozással bejutnék).

Utánanéztem a lakáskasszáknak, de ha még 4 évig itthon maradnék, akkor is annyi pénzem gyűlne csak össze, ami alapnak jó, de hitelt kellene felvenni mellé. Mit gondoltok?


2016. szept. 11. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

És te komolyan képes lennél valakivel úgy hitelt felvenni(kvázi komolyabb, mint a házasság??), hogy együtt sem éltetek előtte??????????


Albérlet,aztán ha 4 év múlva is így gondoljátok elkezdhettek komolyan gondolkodni...

2016. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Maradj még szülőkkel 4 évig. Korai 18 évesen beleugrani a hitellel terhelt felelősségbe.

Tanulj,lazíts, bulizz, gyűjtsetek, 22-23 ráértek elkezdeni a fenőttkort.

2016. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy albérlet mellett nem tudunk félretenni.
2016. szept. 11. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon, gyűjtsetek, majd ha komolyan gondoljátok albérlet, ha bejön az együttélés, akkor házasság, aztán hitel és saját. 18 éves vagy, hova a fenébe sietsz? Baromi nagy az esélye, hogy nem ő lesz életed párja.
2016. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimis vagy még, mikor akarsz lakást venni? Gimi után egyből dolgozni mennél vagy hogy? Mivel azt írtad még 2 év a gimi az rengeteg, ráérsz utána gondolkodni ezen.

Ha nincs jövedelmed nem fogsz hitelt kapni. Először menj el dolgozni, rakj félre némi pénzt, a lakáskassza erre nagyon megfelelő, és utána vegyél csak lakást h minél kevesebb hitelt kelljen felvenni.

2016. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Maradj otthon a szüleidnél. Fél óra buszozás semmi. Amúgy tényleg nagyon fiatalok vagytok még, ráértek az összeköltözéssel is.

Nem beszélve az anyagiakról, az albérletre szánt pénzt lakáskasszába tudnátok tenni, de ott van még a megspórolt rezsi és étel. Két év múlva meg kiderül, hogy együtt mentek-e tovább, vagy új szerelem jön.

2016. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem maradj otthon és lény a pároddal amennyit tudsz.. én is ezt teszem egy ideje kb 2 éve és sokkal jobban megéri még ha nehéz is. utána majd elválok hogy alakul de amíg van lehetőség takarítsatok meg amennyit lehet
2016. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!