Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1 éve összejöttem egy nővel...

TP24 kérdése:

1 éve összejöttem egy nővel és hozzá költöztem az albérletbe és akkor még egy rendőr nőtől bérelte a lakást de a párja megvette tőle a lakást viszont új szerződés nem lett kötve?

Figyelt kérdés
1 éve összejöttem egy nővel és hozzá költöztem az albérletbe és akkor még egy rendőr nőtől bérelte a lakást de a párja megvette tőle a lakást viszont új szerződés nem lett kötve. Most valamiért el kezdett szemétkedni hogy minden szart velünk akar megcsináltatni a lakáson festés, ajtó, tapéta, mindent kb vagy költözzünk és a 40kauciot bukta a párom. Mivel nem az ő nevén van a régi szerződés így igazából nincs is szerződés? Vagy érvényes még az amit a nővel kötött a párom. Mit lehet ilyenkor tenni? Van joga ehhez? Attól hogy megvette a lakást az albérleti szerződés is vonatkozik rá? Hozzá kell tennem nem egyszer szóltunk hogy irjunk szerződést azt mondta hogy az még jó. Elhittük mert rendőr a csávó de azt érzem hogy átbaszott. Viszont én nem fogom felújítani a lakást. A másik az lenne hogy volt a lakásba egy hatalmas sarokülőágy de egy ideig szőnyeg volt csak mi leparkettáztunk saját pénzből mert undorítóan nézett ki ő meg nem volt rá hajlandó és az ágy tönkretette a parkettát és azt is ki akarja velünk fizettetni. Ezekhez van joga?

#albérlet #albérletiszerződés
2016. aug. 19. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó, ha tudjátok, semmilyen ingatlant (se házat, se lakást, de még garázst stb.) sem lehet érvényes adásvételi szerződés nélkül venni. Ez pedig csak akkor érvényes, ha ingatlanos ügyvéd készíti el és bejegyezteti a telekkönyvi hivatalban és a NAV-nál.

Minek akarod te MÁS lakását felújítani? Előbb tisztázni kellene a földhivatalban, kikérni a tulajdoni lapot és megnézni, valójában kié a lakás?

2016. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi egy pártól vettük ki, majd menetközbe elváltak és a hapsi kifizette a csajt majd az övé lett a ház. Jött is és írtunk új szerződést. Amúgy én inkább elköltöznék és a kaució miatt is verném a tamtamot...felújítod a házat aztán szépen kirak a bánatba,hogy vele aztán nincsen szerződésetek, mit kerestek ti ott
2016. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A lényege annyi hogy nem a mostani tulajdonossal lett kötve a szerződés viszont akivel párom kötötte a szerződést eladta a lakást ennek az embernek aki ugyan úgy rendőr mint az a nő volt.És új szerzősét nem kötöttünk mert mindig halogatta most meg mindent velünk akar megcsináltatni. Én csak azt szeretném tudni hogy elköltözhetek akár holnap úgy hogy nem tud engem perelni ? Mivel én nem fogom felújítani a lakást főleg hogy az nem az én dolgom hogy ő megvette a csajtól a lakást.
2016. aug. 19. 12:41
 4/6 xswerdy ***** válasza:
90%
A bérleti szerződés azonos feltételekkel tovább él a tulajdonosváltás ellenére. A kauciót is az új tulajnak kell visszaadnia.
2016. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz elkötözni, amikor lejár a felmondási idő, amit a szerződésben rögzítettetek. A kauciót nagy valószínűséggel lenyeli a tulaj, azt nem szívesen szokták visszaadni. Kitalálnak mindent.
2016. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben költöznék minél előbb, szemét egy tulaj. A bérleti szerződés a lakásra szól gondolom, tehát érvényes. A parkettázásról van számlád, vagy legalább fotód, hogy előtte meg utána... ??
2016. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!